Móda|25.04.2016|17:02|GALLERY
Podujatie FASHION DEALã prilákalo milovníkov módy

S podtitulom "No space for hate just pure love of the game" odštartovalo podujatie s názvom FASHION DEALã tohtoročnú expozíciu v Bratislave na Laurínskej ulici. Dvojdňová akcia bola zameraná na módne vychytávky a na mladých (aj menej známych) umelcov. Priaznivci urban kultúry si mohli vychutnať 5 poschodí plných inšpirácií a skvelých dizajnérov. Ako aj názov naznačuje, samotná filozofia akcie spočíva v tom, že každý dostane priestor na to, aby ukázal svetu svoje umenie bez ohľadu na to, či je to začínajúci hráč na trhu alebo známa svetová značka. Organizátorom sa túto myšlienku podarilo skvele preklopiť aj do reality, čo sa odrzkadlilo aj na vysokom počte návštevníkov.Urban house sa počas dvoch dní premenil na prehliadku street stylového oblečenia, kde návštevníci mohli ukázať svoj pouličný štýl ostatným.

Na prvom poschodí zaujal hlavne showroom Adidas, kde bola vystavená športová obuv z limitovaných edícií. Farebné osvetlenie tomu celému len dodalo exkluzivitu. Medzi unikátnymi modelmi nemohli chýbať ani najobľúbenejšie tenisky tejto sezóny, adidas NMD, ktoré boli navrhnuté práve na každodenné nosenie v mestskej džungli. Na tom istom poschodí sa ukázali aj menej známe, ale o to originálnejšie značky ako Abideless alebo Division WW. Obe spomenuté značky majú za sebou talentovaných dizajnérov, ktorí sa neboja experimentovať a vytvárať nenapodobniteľné kúsky.

 

Ďalšie poschodia dali takisto priestor na odprezentovanie jedinečných kolekcií značiek ako streetwearová značka SHNGM, Low fat kids -štýlové oblečenie pre tých najmenších-, PAY.clothing alebo Based Cartel. Milovníci štýlových tenisiek mali šancu obzrieť naživo unikátne modely alebo si zakúpiť svoje vysnívané topánky od známych predajcov ako Queens, Streetsportline alebo Footshop.

 

Nechýbala ani expozícia v podaní výnimočnej výstavy nadaných umelcov na piatom poschodí. Medzi vystavené kúsky ste mohli nájsť  diela od slovenského fotografa Branislava Šimončíka, mladej fotografky Leny Gallovičovej, tanečníka Spunkey alebo obľúbenej maliarky Hula.

 

A aby nebolo toho málo, návštevníkov čakal aj bohatý program počas akcie. Tanečnice z mondance predviedli zvedavému publiku rôzne tanečné štýly ako dancehall, energický footwork alebo veľmi populárny fashion dance. Krásna moderátorka Soňa Skoncová, ktorá sa môže pýšiť vlastnou značkou KUKU, vyspovedala známe slovenské bloggerky. V sobotu sa v priestoroch budovy objavil aj ukecaný moderátor Sajfa, ktorý sa rozprával s troma významnými Youtubermi. Afterparty sa konala v klube Loft, ktorý uzatvoril oficiálne brány v sobotu.

 

Ak ste sa nedostali nedostali na túto jedinečnú akciu, ešte stále máte šancu to napraviť 20-21.mája, kedy sa originálne podujatie bude konať v Prahe.

 

Klaudia Fiolová

foto @Alexander Hudák

 

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan