Media|29.06.2017|13:05
Poistiť sa osobne, či cez internet? Čo je výhodnejšie?

Nie je žiadnym tajomstvom, že vývoj vo svete technológií otočil náš život na ruby. Veci, ktoré sme boli zvyknutí vybavovať osobne, si dnes môžeme zaobstarať z domu v priebehu pár minút vďaka internetu. Jednou z oblastí, kde internetový boom výrazne zmenil vaše možnosti je napríklad poistenie. Online kalkulačky ľuďom šetria čas aj peniaze. Na druhej strane však existujú aj určité riziká, preto je pri niektorých poisteniach stále lepšie konzultovať ich osobne so špecialistom na poistenie.


Plnohodnotné poistenie rýchlo a výhodne
Vhodné poistenie, ktoré môžete bez obáv a bez problémov uzavrieť online je také, ktoré má presne určené položky a netreba sa nimi individuálne zaoberať. Cestovné poistenie je perfektným príkladom poistenia, kvôli ktorému sa dnes už vôbec neoplatí vyhľadávať pomoc v kamennej poisťovni. Vyplníte krajinu a dĺžku pobytu, zadáte osobné údaje, prípadne si vyberiete pripoistenia a poistenie máte okamžite uzatvorené. Rovnako uzatvoríte aj PZP a havarijné poistenie na základe presne určených parametrov. Podobne to zvládnete aj pri poistení domácnosti, kde zadáte rozlohu bytu či domu, zvolíte si poistné sumy, pričom ušetríte množstvo času.


Stále je niekto poruke

Najväčšie obavy pri uzatváraní poistenia online mávajú klienti väčšinou z toho, že niečo pokazia a nebudú to vedieť opraviť. Ich obavy sú ale neopodstatnené. Na stránke je vždy k dispozícii kontaktná osoba, či už telefonicky, alebo prostredníctvom chatu. Ak teda potrebujete pomoc alebo usmerniť, živý poradca je prakticky stále pri vás bez toho, aby ste odišli z domu. Okrem toho sú vám doručené rovnaké doklady, aké by ste dostali priamo na pobočke, alebo aké by ste dostali poštou alebo e-mailom.


Výhody poistenia online
Odľahčenie pracovníkov na pobočke znižuje náklady, ktoré sa prirodzene odrazia aj na koncovej cene poistenia. Často sa stane, že za rovnakú poistku zaplatíte cez internet menej ako priamo na pobočke. Okrem finančných výhod máte k dispozícii online kalkulačku, ktorá vám na základe vami zvolených údajov vypočíta najnižšiu a najvýhodnejšiu poistku bez toho, aby ste museli obehávať viacero poisťovní a strácať tak váš čas.


Životné poistenie je lepšie uzatvoriť na pobočke
Napriek pokroku v technológiách sa stále neoplatí uzatvoriť životné poistenie online. Existuje pár poisťovní, ktoré sa pokúsili preniknúť na online trh s životným poistením, ale ohlas na tento krok nebol pozitívny. Pri životnom poistení je totiž nevyhnutné vytvoriť ho klientovi presne na mieru a zhodnotiť nielen jeho potreby, ale aj potreby jeho rodiny. V tomto prípade je teda lepšie vyhľadať špecialistu, ako sa trápiť na internete. Napriek tomu je však poistenie cez internet väčšinou výhodnejšou možnosťou.

 

foto: pexels.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan