Culinary|08.05.2017|11:11
POLIEVKOVÁ ROMANCA

Predsa len sa sem-tam zídu...

Mnohé ich považujú za zbytočné kalórie, ktoré sú zbytočným „lapačom“ kíl v jedálničku. Vynechávajú ich pravidelne. O polievkach by sme mohli básniť, ale ich aj ohovárať. Netreba ich však tak rýchlo „škatuľkovať“...

...na „tanieri“ ich každý deň mať nemusíte, no nikdy na ne nezabúdajte...

Ono -  nemusia byť vždy kalorickou príčinou kíl navyše. Samozrejme do „diétky“ nie sú vhodné ťažké smotanové a krémové. Vynechajte guláše a kapustnice a ostatným viac červenú nedávajte.

...“na zdravie“...nie s pohárom vína, ale s polievkou...


Zdraviu prospešný nie je len povästný pohár vína, ale aj hrnček chutnej polievky. Nie je iba výborným predjedlom. Chybu neurobíte, ak si svoju „polievkovú romancu“ "zadelíte“ na desiatu, či olovrant. Nie je nič lepšie na formovanie letnej formy a pre vitamínove jarné obohatenie ako hrnček poctivej zeleninovej polievky. Vitamínové bomby sú bombou pre zdravé diéty a stravovanie.

...krutóny radšej vynechajte, tie môžu byť občas kruté...

Predovšetkým, ak sú poctivo opražené na oleji, presiaknuté chutným tukovým pohladením. Tieto polievkové doplnky krásy, tej Vašej až tak neprospievajú. Bez nich sa pokojne zaobídete, najmä, ak „kypia“ zeleninou, cez mrkvu, brokolicu až po karfiol.

...zasýtia a „druhého“ už toľko nepotrebujete...


A niekedy sa po tom „druhom“ už ani neobzriete. Aspoň také dve hodiny. Po dobrej „polievkovej romanci“ ste zasýtené a príjemne naladené. Tak prečo si to pokaziť?! „Druhý“...chod má svoj čas, ale ak máte chuť na ďalšie kolo – stavte to radšej na šalát.

„Neškatuľkujte ich“ zbytočne. V jedálničku nikdy nie sú zbytočné. Polievkové romance pohladia chuťové zmysly bez zbytočnej kalorickej predohry. „Na zdravie“ – dajte si svoje dva deci, nie vína, ale pre zmenu zdravej zeleninovej polievky.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan