Domácnosť|05.12.2018|15:37
Poznáte tajné túžby svojich blízkych?

Na obdarovávaní je krásne to, že keď sa výber darčeka podarí, radosť z neho je dvojnásobná. Teší sa nielen obdarovaný, ale aj darca. Prinášame vám inšpiráciu na originálne darčeky pre rôzne vekové kategórie, nech je radosti čo najviac!

 

Čas vianočný, čas sviatočný býva pri nakupovaní darčekov niekedy aj stresujúci. Rozmýšľate, čo by sa komu mohlo páčiť, čo by koho potešilo, čo ešte zaručene nemá. Dali sme si tú námahu a poriadne sa „pohrabali“ v ponukách. Nech sa páči, tu je podľa nás crème de la crème pre malých aj veľkých, mladších aj starších, dámy aj pánov. 

Všetky nami vybrané tipy na darčeky majú významnú pridanú hodnotu, pretože majú svoj príbeh, sú sofistikované, na pulze doby a určite sa nezunujú pár dní po sviatkoch. 

 

PRE VŠETKÝCH BEZ ROZDIELU

Elixír života

Naozaj existuje! Je to voda obohatená o vodík, ktorý má neskutočnú moc. Vďaka tomu, že jeho molekuly sú úplne malinké, rýchlo a ľahko prenikajú tkanivami a bunkami a tam robia, čo treba. Predchádzajú opotrebovaniu tela a starnutiu (molekulárny vodík je 863-krát silnejší ako koenzým Q10), bojujú proti votrelcom (molekulárny vodík je 290-krát silnejší ako katechíny - výťažky z čajových lístkov zabíjajúce baktérie) a podporujú imunitu (176-krát intenzívnejšie ako vitamín C)! Vodíková voda je výbornou súčasťou pitného režimu a zároveň prospieva aj zdraviu, kráse, imunite a vitalite. Dá sa vyrobiť jednoducho stlačením gombíka na FLASKE. Tým sa naštartuje elektrolýza, ktorá premení obyčajnú vodu na vodu vodíkovú. Hovorí sa jej aj živá voda a miluje ju aj Blake Lively, Ryan Reynolds či Zac Efron. FLASKA je praktický pomocník pri akejkoľvek aktivite. Je ideálnym darčekom pre vás alebo kohokoľvek z vašej rodiny, pretože FLASKA je láska na prvý dúšok.

 

Rodinné dobrodružstvo

Nič tak rodinu nespojí a nezabaví, ako vydarená spoločenská hra. Ak ste už tak trochu otrávení z klasických kariet či hry Človeče, nehnevaj sa!, môžete vyskúšať niečo lepšie a dobrodružnejšie. My odporúčame inovatívne spoločenské hry plné nápaditých detailov z portfólia hračkárstva Toyeto. Prečo? Lebo ich hry učia čeliť výzvam, prekonávať prekážky, prijímať neúspech aj tešiť sa z úspechu druhých. 

Dobrodružstvo a tréning pamäti poskytuje napríklad hra Psy a domovy, pri ktorej sa hľadajú zatúlané psíky. Hodí sa ako alternatíva, keď si niektorý z rodinných príslušníkov zaželal na Vianoce psíka, no ten sa nemôže stať realitou. V hre Kuchári zas môžu mať mierne navrch gazdinky, ktoré vedia, koľko cukiet treba na čokoládovú tortu. Kadečo sa však naučia aj ostatní a hlavne sa pri nej všetci zabavia, pretože každý môže byť šéfkuchár v plne vyťaženej kuchyni a čeliť zdatným konkurentom v získavaní ingrediencií a príprave pochúťok. Príbeh sa odohráva na niekoľkých miestach a na záver si uvedomíte, že varenie je skutočne ťažký strategický oriešok.

Za absolútnu výzvu považujeme hru Memonik. Je to jedinečné hmatové pexeso, pochádza zo Slovenska a učaruje dospelým, deťom aj seniorom. A keďže tu nie je rozhodujúca jazyková vybavenosť, zahrať si ho spolu môžu aj ľudia, ktorých by inak delila jazyková bariéra, alebo osoby so zrakovým postihnutím.

 

PRE DÁMY

 

Panenský krém

Niet ženy, ktorá by neocenila kvalitný krém. A keď je skutočne bio a navyše výsostne slovenský, radovať sa bude dvojnásobne. Via Natura Rejuvenator spoločnosti Natures je kombináciou vysokočistého bio beta glukánu a panenského bio kokosového oleja. Ich synergický účinok sa prejaví dokonalou hydratáciou, obnovou a ochranou pleti. Krém sa dobre vstrebáva, pleť po ňom neostáva mastná a nemá takmer žiadnu arómu, čo je ďalším dôkazom jeho vysokej kvality. Odporúčame ho aj z ďalších dôvodov: beta glukán spomaľuje starnutie, zlepšuje metabolizmus kože, zabezpečuje ochranu pred slnečným žiarením, zvyšuje aktivitu fagocytov a zlepšuje ochranné mechanizmy pleti. Dlhodobá aplikácia beta glukánu (8 týždňov) redukuje jemné vrásky a urýchľuje hojenie prípadných raniek. Panenský kokosový olej zas výrazne zmierňuje suchosť pleti a vďaka antioxidačnej aktivite a schopnosti obnovovať kolagén má taktiež pozitívne účinky na hojenie rán.

 

Cez prechod v pohode

Obdobie menopauzy býva v živote ženy – a niekedy aj ľudí v jej okolí – zložité. Ale nemusí byť! Stačí vedieť, ako na to. Vďaka vedeckému pokroku sa to dá aj bez užívania liekov. Riešením je napríklad stopercentne prírodný výživový doplnok Sérélys. Jeho tajomstvo sa ukrýva vo výťažkoch z peľového zrna. Ide o komplex PureCytonin, ktorý pomáha predchádzať návalom tepla, nadmernému poteniu, problémom so spaním aj s nervozitou či podráždenosťou a úzkosťami. Navyše obsahuje vitamín E, antioxidant, ktorý chráni v tomto období také citlivé bunky pred oxidačným stresom. Aj žena v prechode si predsa má naplno vychutnávať život a užívať si všetky výhody jeho novej etapy.

 

foto: iStock.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan