Vzťahy|22.02.2015|23:07
Pre tieto dôvody rozhodne rozvod neodkladajte!

Alkohol, nevera, príliš rozdielne názory, nezáujem o rodinu, zlé zaobchádzanie a týranie, sexuálne nezhody. Pre toto všetko a ešte mnoho viac sa ľudia rozvádzajú. Na Slovensku, ako aj vo svete sa miera rozvodovosti zvyšuje, u nás je na takmer 40-tich percentách. Prečo by ste ho ale odkladať nemali?

Niekedy je rozvod tou zaručene najlepšou cestou, ako vykorčuľovať z nefunkčného vzťahu, ktorý vás zväzuje, trápite v ňom seba, polovičku a v neposlednom rade deti, ak ich máte!

Aj keď by ste sa v prvom rade mali zo všetkých síl snažiť vzťah zachrániť a bojovať, keď už ale vyčerpáte všetko, odíďte. A nech vás ani toto nezastaví:

Čo na to povie okolie a rodina- riaďte sa sebou. Len vy viete, čo je medzi vami, prečo to nefunguje a prečo to už fungovať nemôže. Iba vy ste v tom vzťahu a povedzme si pravdu, šťastie sa často rovná sebeckosti.

Strach zo samoty- nikdy nebudete sama. Je naozaj veľmi, ale veľmi ťažké zvyknúť si na to, že prídete domov, kde on nebude, nebudete mať komu navariť, ani s kým sa hádať. Avšak po čase zistíte, že ste sa absolútne nemali čoho báť. Možno si aj vydýchnete a budete sa konečne venovať iba sama sebe. Ak máte deti, o samote nemôže byť reč.

Strach z toho, že sa rozpadne rodina- aj keď sa rozvediete, stále ostávate rodičmi. A verte, že je lepšia neúplná rodina ako rodina, v ktorej sa rodičia neustále hádajú, vrieskajú po sebe a deti si tak odnesú do dospelosti iba traumu alebo nebodaj psychickú poruchu.

Delenie majetku- nie je to nič príjemné a ak ste počas manželstva nadobudli viacero nehnuteľností a iného majetku, delenie bude náročné. Ale ak sa vložíte do rúk správneho právnika, zvládnete to. Hlavne myslite na to, že budete voľní. Lebo, čo je to majetok, ak nie ste duševne vyrovnaní, spokojní a láska tam už dávno nie je. Vaše psychické zdravie a psychické zdravie vašich detí je na prvom mieste!

By Diamond, damskajazda.webnoviny.sk

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan