Domácnosť|21.10.2016|14:26
Premeňte svoje obyčajné bývanie na dizajnový byt

Spríjemnite si svoje bývanie! Každý si môže jednoduchým spôsobom vylepšiť  svoj príbytok. Vďaka interiérovému dizajnu a troche kreativity môže aj váš byt alebo dom vyzerať ako z katalógu na bývanie. Niektorí ľudia si však nevedia dať rady, ako svoj byt zmeniť, aby nevyzeral gýčovo. Nemusíte preto hneď vyhodiť všetok nábytok, alebo osloviť drahú dizajnovú firmu. Možno stačí vymeniť iba dominantné prvky a váš byt dostane úplne iný šmrnc.

Sedačky v obývačke sú miestom pre komunikáciu, relax a oddych. Svojou veľkosťou sa stávajú dominantným kusom nábytku v izbe. Veľmi obľúbené sú rohové sedačky, ktoré pomôžu zútulniť priestor v malých miestnostiach. A keď mávate časté návštevy, rohové sedacie súpravy sú pre vás ako stvorené, pretože si ch môžete rozložiť a návšteva má hneď kde odpočívať. Ak chcete svojou sedačkou ukázať svoj štýl, vyberajte veľmi starostlivo. Rozhodnúť sa môžete pre klasické typy alebo atypické tvary. Navyše sedačka nemusí byť iba jednej farby, momentálne sú veľmi populárne  veselé farebné poťahy.

Pre veľkú rodinu

Ak máte veľkú obývačku s obrovským priestorom, alebo len jednoducho máte veľkú rodinku, pre vás sú ideálne sedačku v tvare U. Takáto sedacia súprava zaberie adekvátny priestor, tak pri zariaďovaný izby s tým musíte počítať. Veľmi dôležitý je výber poťahovej látky. Textilný materiál možno jednoducho vyčistiť alebo  koža má tiež rôzne pozitíva. Je mäkšia, odolnejšia, pôsobí estetickejším a luxusnejším dojmom. Na obrovskej sedačke môže spolu oddychovať všetci na raz a už nikdy sa nebudete hádať s členmi rodiny, že niekto nemá miesto. Čo môže byť lepšie ako pohodlná sedačka, na ktorej sa stretáva celá rodina.

Dizajnové dvere

Interiérové dvere už dávno nie sú iba nutnosťou, ale stávajú sa moderným prvkom dizajnových bytov. Dvere predstavujú neoddeliteľnú súčasť interiéru, a preto pri ich výbere treba brať na zreteľ celkový estetický dojem miestnosti. Môžete si vybrať najrôznejšie materiály, tvary, ale ja farby dvier. Farebné odtiene môžete dokonca doladiť s farbou nábytku alebo doladiť s farebnosťou stien či podlahy. Ak radi experimentujete, môžete si dať do každej izby iné dvere. Fantázii sa medze nekladú a pri výbere nezabudnite, že interiérové dvere tvoria celkový dojem pohodlia a vkusu jeho vlastníka.

 

foto: pixabay.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan