Domácnosť|07.03.2017|12:02
Pripravte sa na jarné upratovanie

S prvými jarnými lúčmi zvyčajne vyjdú na povrch aj detaily, ktoré zimné šero milosrdne skrylo: zaprášené okná, prach v rohoch miestnosti, nečistoty na gauči alebo odtlačky na sklenených dverách. Nenechajte si kaziť jarnú náladu, ani sa zbytočne neochudobňujte o víkendové výlety. Kúpte si spotrebiče, ktoré vám upratovanie čo najviac uľahčia, a ušetrený čas venujte sami sebe.

 

Novinka: Robotický čistič okien HOBOT 198


HOBOT 198 precízne vyleští rôzne sklenené povrchy rôznej hrúbky (okná, zrkadlá, sklenené dvere, vstavané skrine, výklady atď.). Čistí precízne bez zanechania odtlačkov, lebo k pohybu nepoužíva žiadne prídavné kolieska. Ovládať ho môžete aj prostredníctvom smartphonu so systémom iOS a Android a vstavaná záložná UPS batéria chráni robota proti pádu pri výpadku elektrickej energie.

Cena je 285 €.

 

Vysávač na okná Leifheit Window Cleaner 51000

Inovatívneho čistenia je dosiahnuté pomocou elektrického odsávania vody. Prístroj je vysoko univerzálny, môžete ho využiť na klasické i strešné okná, vyčistiť s ním zrkadlo, sprchový kút, ale tiež napríklad dlaždice. Elektricky odsáva vodu z okien a ponúka ako funkciu vysávania, tak i leštenia. Na jedno nabitie zvládne pracovať až 35 minút. Cena je 42,90 €.

 

Robotický vysávač iRobot Roomba 886

Roomba 886 je určená pre všetky typy podláh i do veľkých bytov o 150 m2. Nadpriemerný je aj počet senzorov, ktoré iRobot používa - celkom 42. Ponúka špeciálnu funkciu sledovania stien, kde sa hromadí najviac nečistôt. Medzi ďalšie výhody patrí aj trojstupňový čistiaci systém AeroForce, funkcia časovania upratovania, systém proti zamotaniu do káblov, HEPA filter či senzory proti pádu zo schodov. Cena je 649 €.

 

Robotický mop iRobot Braava jet 240

Robot za vás zametie (suché upratovanie), rýchlo zotrie nečistoty z podlahy (vlhké upratovanie) alebo dôkladne vytrie (mokré upratovanie). Podľa toho, akú podložku na robota nasadíte, si sám vyberie režim upratovania. Vám stačí iba stlačiť tlačidlo CLEAN a ďalej si prístroja nevšímať. Integrované senzory proti pádu zaručia, že robot nespadne zo schodov. Môžete ho ovládať aj prostredníctvom mobilu. Cena je 249 €.

 

Vysávač ETA 3501 90000 Manoa Animal

Disponuje úsporným ECO motorom a je vhodný aj pre domácnosti so zvieratami alebo alergikov a to vďaka špeciálnemu príslušenstvu a účinnej niekoľkonásobnej filtrácii, zahŕňajúcej HEPA filter č 13, ktorý nepustí späť do ovzdušia takmer 99,9% nečistôt, alergénov a prachu. Vo výbave nájdete bohaté príslušenstvo, vrátane turbokefy, vankúšovej a štrbinovej hubice či špeciálneho nástavca pre starostlivosť o srsť domácich maznáčikov. Cena je 132,90 €.

 

Vysávač Rowenta RO6331EA Silence Force Compact AAAA

Vreckový vysávač vás nadchne tichou prevádzkou a účinnosťou vysávania na všetkých typoch povrchov. Disponuje jedinečným novým vreckom High Filtration Hygiene + so samozatváracou klapkou, takže vám pri upratovaní neunikne jediná smietka. Samozrejmosťou je prítomnosť HEPA filtru, ktorý vám zaručí čistý vzduch. V balení nájdete široké spektrum nástavcov. Cena je 205,90 €.

 

Tyčový vysávač 2v1 Electrolux Ergorapido ZB3213

Tento tyčový a zároveň ručný vysávač má zabudované LED diódy v podlahovej hubici, takže uvidíte každú nečistotu. Poradí si s vlasmi aj chlpmi a vďaka technológii BrushRollClean ich z kefy nemusíte odstraňovať ručne, ale jednoduchým zošliapnutím pedálu. Na jedno nabitie zvládne až 35 minút nepretržitej prevádzky. Cena je 179 €.

 

Parný čistič MORPHY RICHARDS 9in1

Parné čistenie patrí k ekologickému spôsobu upratovania bez použitia chemických prípravkov a predstavuje účinný spôsob, ako sa zbaviť všemožných nečistôt, mastnoty a špiny. Para hubí všetky baktérie a dezinfikuje prostredie. Je veľmi vhodný pre alergikov, astmatikov a ľudí s citlivou pokožkou. S týmto čističom dôkladne vyčistíte koberce, podlahy, ale aj textílie, čalúnenie, kachličky alebo okná. Pri svojej prevádzke spotrebuje veľmi malé množstvo vody, takže šetrí aj vašu peňaženku. Cena je 114,90 €.

 

foto: @Datart / @iRobot

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan