Pripravte svoje telo na jar

Napriek tomu, že zima sa tento rok začala mimoriadne neskoro, treba sa zamyslieť nad tým, že krásne kabátiky a šáliky nás nebudú ukrývať navždy. Nadobudnuté kilečká sa po čase rady ukážu a my z nich znova a znova budeme nešťastné. Ako proti nim bojovať? Najúčinnejšia a najzdravšia bude riadna detoxikácia orgaznizmu!

Vyberte si podľa seba,

veď sama najlepšie viete aký ste typ. Ak ste aktívna a neobsedíte na mieste, vyberte si metódu pri ktorej spálite kalórie, ale aj prebytočnú energiu. Naopak, ak patríte medzi pohodlnejšie ženičky, do fitka vás nedostaneme. Bude to chcieť niečo nenáročnejšie. V tomto prípade sa môžeme rozprávať o rôznych možnostiach.

 1.      Správny jedálniček

Niekedy stačí iba obmedziť jedlo, ktoré dennodenne prijímate, pretože ste naň zvyknutá. Rada popri práci mlsáte? Skúste namiesto čokoládky siahnuť po orieškoch, ľanových semiačkach, alebo slnečnicových jadierkach. Sú rovnako chutné a navyše obsahuju vysoké množstvo telu prospešných omega 3 mastných kyselín. Namiesto vyprážaných jedál si doprajte zeleninku a objavte skutočné chute vareného jedla - nesoľte. Soľ zadržuje v tele vodu, čo sa môže odraziť aj na menej lichotivej postave.

 2.      Sauna

Hodinu po saune je žena najkrajšia“. Táto ľudová povrávka je skutočná pravda. V saune sa vaše telo prehreje a vypotí. Týmto procesom sa zbavuje toxických látok. Pred, ale i počas saunovania je dôležité piť veľa tekutín, ideálne čistú vodu. Odmenou vám bude nielen zdravší organizmus, ale aj krásna a mladistvá pokožka.

 3.      Výplach hrubého čreva

V poslednej dobe (aj vďaka boomu zľavových portálov) celkom populárna metóda. Hrubé črevo je   jeden z najdôležitejších organizmov v našom tele. Pokiaľ nesprávne funguje vďaka znečisteniu, môže sa to odraziť na množstve chorôb – zlatej žile, kožných problémoch, ale aj rakovine. Ideálnou prevenciou je zdravá strava bohatá na vlákninu a zásadité potraviny. Ďaľšou z možností je výplach čreva pomocou vody. Vyškolený personál zdravotného centra vám do konečníka zavedie dvojitú trubičku pomocou ktorej vám do tela bude prúdiť príjemná teplá vodička. Tá vaše črevo postupne prečistí a nečistoty sa dostanú druhou stranou z tela von. Počet takýchto sedení sa v ideálnom prípade pohybuje okolo čísla tri.

 4.      Pohyb

Bez dobrého pohybu skutočne nič nezmôžete. Ak nie ste typ do fitka, doprajte si každý večer minimálne hodinovú prechádzku. Že nemáte čas? Čo tak nechať auto doma a vybrať sa do práce peši? Koľkým z nás by to pomohlo? 

 

by Ethel Grappa

 
Video 
 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan