Zdravý životný štýl|28.11.2012|18:27
Privítajte jar v plnej kráse

Aj keď aprílové počasie môže všeličím prekvapiť, ročné obdobie už neoklameme. S príchodom teplejších a slnečnejších dní aj my, ženy, prekvitáme viac ako obvykle, no nemali by sme zabúdať na dôkladnú starostlivosť o pleť. Rovnako ako počas zimy, aj na jar sa treba zaujímať o svoje telo, tvár a pokožku, ktorá je na slnečné žiarenie mimoriadne citlivá. V otázkach o zdravej a krásnej pleti, ako aj najnovších trendoch, nám urobili jasno Marta Dvorská a Lucia Ptačinová z Make-up Studia.

1. Prišla jar, prvé slnečné lúče... Ako by mali ženy ochraňovať

pokožku v takomto období?

Určite by mali používať denné ľahké gelové krémy, fluidy a séra s ochranným faktorom, ktoré chránia a hydratujú pleť. Pod make-up neodporúčame žiadne ťažké mastné krémy, skôr podkladovú bázu / Pre Base/, ktorá je na celoročné použitie a obzvlášť zvlhčuje, napína, vyrovnáva nerovnosti a póry na pleti, a čo je dôležité obsahuje UVB filtre a vitamin B, taktiež je vhodný aj na mastnú pokožku.

 

2. Ženy sa na jar radi obliekajú do sviežejších a pestrejších farieb.

Treba líčenie prispôsobiť outfitu?

Všetko je to o pocitoch a nálade. Jar je obdobie, kedy sa všetko prebúdza a osviežuje sa farbami, takže určite doporučujeme osviežiť make-up buď farebnými očnými tieňmi alebo zvýrazniť len pery oranžovými a cyklamenovými tónmi lesku/rúžu. Samozrejme je potrebné líčenie spolu zladiť, aby to bolo tón v tóne. Riaďte sa heslom „menej je viac“. Nebojte sa experimentovať, je to len a len o pocitoch a o tom, v čom sa dobre cítime. Netreba sa báť farieb.

 

3. Aké sú trendy v jarnom líčení

-  perfektná pleť /rozjasnovač/

-  zvýraznené líčka /bronzer, farba na lička s odleskom/

-  očná linka /čierna, farebná, všetky typy liniek/

-  výrazné farebné očné tiene / silná sýtosť akejkoľvek farby, pery jemné /

- stieborné očné tiene – metalické, lesklé /modroočky pozor na striebornú farbu, má tendenciu splývať s farbou očí/

-  extrémne smokey líčenie /v akejkoľvek farbe - čierna, tmavohnedá, tmavomodrá, tyrkysová, tmavozelená …/

-  výrazne hrubé obočie /upravené /

-  červené pery /všetky odtiene červenej, oranžovej, cyklamenovej…/

-  nude make-up /nude pery/

- neónové farby

 

4. Aby bola pleť po zime pekná a svieža, je potrebné absolvovať nejaké

špeciálne kúry?

Jednoznačne dobré a kvalitné každodenné čistenie pleti – umývací gél na tvár, pleťová voda, sérum alebo fluid. Na jar a leto neodporúčame nič ťažké a mastné, aby sme v teplejšom obdobi nezaťažovali pleť.

Špeciálna starostlivosť je individuálna, každá pleť potrebuje iný prístup. Určite neuškodí ošetrenie mezoliftom, mezoterapiou, kde pleť dostane dostatočnú dávku vitamínov a pleť rozžiari a vypne. Taktiež pleti prospeje aj príjem čerstvého ovocia a zeleniny, ktorá nám dodá tie potrebné vitamíny. Netreba zabúdať ani na pravidelný príjem tekutín. Príjem Koenzýmu Q10 a enzýmové peelingy nám občerstvia pleť.

 

5. Sú ženy v zahraničí, čo sa týka líčenia, odvážnejšie?

Určite sú, je to neporovnateľné so Slovenskom. Sú extravagantné či sa to týka oblečenia, vlasov, alebo make-upu. Majú rady farby, výrazné líčenie a extravagantné učesy. Tu na Slovenku mam pocit, že ženy sú stále veľmi konzervatívne a „slušné“. Boja sa experimentovať a akákoľvek zmena je pre nich šok, ba priam „výzva“.  Je zaujimavé, že väčšina žien obdivuje modelky a známe osobnosti, dobre nastylované v magazíne, ale keby sa mali dať upraviť aspoň čiastočne ako ony, ako keby sa zablokovali, že im to nepristane. Dámy, je načase odhodiť akékoľvek zábrany a začať experimentovať. Za vyskúšanie nič nedáte!

 

 

6. Mnohé dámy majú akné. Ako počas jari bojovať s týmto problémom?

Akné je náročná téma. Väčšinou treba hľadať príčinu v generačnom alebo zdravotnom probléme – hormony. Akné ako také samo nevznikne. Určite treba používať pleťové vody s obsahom alkoholu, produkty, kde je zinok a kyselina salycilova, ktorá sťahuje a vysušuje akné. Na domáce použitie zaberá maska z kvasníc, prípadne surový zemiak. Produkty, ktoré majú vysoko krycie a liečivé schopnosti. Červené akné zakryje zelený podkladový neutralizér a Face it Cream  Make-up, ktorý je vysoko pigmentovaný.

 

7. Naopak, niektoré z nás trápi suchá pleť. Ako ju majú hydratovať?

 

Vačšina žien má pocit, že keď ju má suchú, treba ju krémovať. Suchosť pleti je o hydratácii. Jednoznačne treba používať denodenne hydratačné séra a fluidy, ktoré sú výživnejšie ako krémy, pretože majú vyšší obsah koncentrátov, vitamínov a výživných zložiek. Doporučujeme pitný režim a používať na tvár termálnu vodu v rozprašovači aspoň 2-3 krát do dňa. Pleť to osvieži a hydratuje.

Na domáce použitie odporúčam uhorkovú šťavu a osviežovať ňou pleť.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan