Media|23.12.2018|14:48|VIDEO
 

Slovenský folklór opäť ožíva. Ľudová hudba predstavuje obrovskú inšpiráciu pre hudobných producentov. Spojiť modernú  hudbu s tradíciami sa podarilo aj známemu slovenskému Djovi a producentovi Switch2smile, ktorý vytvoril niečo nevídané. Ako prvý spojil ľudové motívy s elektronickou hudbou. V spolupráci s veľkým množstvom umelcov a hudobníkov pripravil unikátny národný track a pohral sa s motívom známeho slovenského veľkofilmu, Perinbaba. Switch2smile vniesol do slovenskej ľudovej kultúry svetovú úroveň elektronickej tanečnej hudby.

Kombináciu progresívneho zvuku a nezabudnuteľného spevu od Barbs, (ktorá momentálne pôsobí v New Yorku) umocňuje emócia folklórneho detského ľudového zboru. Pesnička s názvom "Páslo dievča pávy" vyšla prednedávnom v spolupráci s vydavateľstvom Music Laboratory Records. Tento song sa nepochybne stane súčasťou hudobných playlistov a roztancuje fanúšikov elektronickej hudby.

"Tento track je výsledkom mojich dlhoročných skúseností z rôznych kútov hudobného sveta -Maledivy, Ibiza, Turecko, Dominikánska Republika, Írsko atď. Snažím sa o to, aby sa môj zvuk dal porovnať so zvukom svetových Dj-ov a producentov.  Dúfam, že sa vám moja myšlienka a hudobné dielo bude páčiť a spolu podporíme Slovensko a hudobnú tvorbu u nás." prezradil talentovaný umelec.


fotka: Reefe


Celkový výsledok hudobného diela je podporený aj video dokumentom, ktorý bol odvysielaný v Slovenskej televízii v relácii Hudba made in Slovakia (by Slavomír Kralovič) a ak ste ho náhodou nestihli môžete si ju pozrieť TU.

Klaudia Fiolová
zdroj@Switch2smile

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan