Vzťahy|11.05.2015|23:09
Prvá spoločná dovolenka? Pripravte sa na ňu

Prvá spoločná dovolenka je veľká vec. Väčšinou príde po nie veľmi dlhom čase, čo ste s partnerom spolu. Pokiaľ spolu ešte nebývate, pripravte sa na to, že spoločne strávite minimálne týždeň. A byť 24 hodín denne spolu nie každý ustojí.

Skúste sa držať týchto logických a dobrých rád, ako sa vyvarovať niečomu zlému. Chcete si predsa prvú dovolenku užiť. Lebo nemusíte mať stále krásne počasie. Nielen vonku.

Hľadajte kompromis- toto je vec, ktorá skrátka patrí do každého vzťahu, nielen na dovolenke. On má rád hory a vy more? Kde teraz ísť na dovolenku? Na svete je kopec miest, kde nájdete aj jedno aj druhé.

Vec peňazí- spomienky budete mať či pôjdete do Karibiku alebo sa vyvalíte niekde na Slnečné jazerá. Iste, čím neznámejšie miesto, tým viac spoznávania. Ale povedzme si, na prvej dovolenke ešte stále spoznávate jeden druhého, tak nerobte frajerov a nepožičiavajte si peniaze od kadekoho. Nemusíte sa zadĺžiť na ďalšie roky dopredu.

Chce to tréning- čaká vás dvojtýždňová dovolenka? A doteraz ste boli spolu maximálne dva dni, aj to nie úplne celé? Tak si urobte spoločný víkend, keď sa jeden od druhého nepohnete. Treba si natrénovať byť spolu dlhší čas.

Nepreháňajte- pozor na to, ako ste samého seba pred polovičkou vykreslili. Keď sa vyberiete do Paríža a partner sa vám predtým chvastal, že vie plynule francúzsky a zrazu ani nezatne... to je dosť trapas. Bojíte sa lietania? Radšej nerobte zbytočné ramená.

Majte vždy plán B- nemusí vám vyjsť dokonalé počasie a ani všetky výlety nemusia byť tip top. Radšej majte stále náhradný plán.

Neočakávajte a relaxujte- radšej nemajte prehnané očakávania, že si užijete najlepšie chvíle. Občas sa aj niečo pokazí. Len sa upokojte a kašlite na to. A čím menej očakávaní budete mať, tým lepšie.

By Diamond, jenzeny.cz

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan