Domácnosť|08.07.2017|12:12
Ranné rituály – Must Have pre Váš deň

Keď sú rána hektické, keď vstanete a nestíhate? Tak toto nikdy nerobte...spravte si svoj ranný rituál, nech je akýkoľvek – nech je iba Váš!

Takto má byť. Nikdy neviete, čo si dnes osud prichystal. Aký deň to bude? Možno rutina, možno plný nevšedností, možno nepríjemný. Spolu s ranným rituálom bude aj tak Váš!


Aký by mal byť?

Ťažko povedať. Závisí od práce, životného štýlu, či ste single, či máte rodinu. Či máte na seba ráno horko-ťažko 5 minút, či hodinu.

...pre niekoho je to kávička a cigaretka...

Áno, všetci poznáme názory odborníkov. „Vražedná ranná kombinácia“ cigaretky a kávičky nalačno nie je práve topka z ranných zvykov. Dnes sa však nerozprávame o tom, čo je zdravé pre telo, ale pre psychiku. Ak to naozaj potrebujete, ak je to ranná klasika , spolu s kávou „classic“, tak ste asi klasik! Typický začiatok dňa. Ak to milujete, ak je to Váš jediný čas pre seba, tak to zdravie sem-tam obetujte. Netýrajte sa myšlienkami o zdraví, veď aj psychika a jej pohoda patrí medzi Must Have „v pohode“ človeka.

...raňajky pri „telke“...

20 minút pri dobrom rannom jedle a správach. Organizmus naštartujete, myseľ obohatíte o nové aktualitky a ste fresh! Anglické breakfast – párky, vajíčka a slanina? Ovsená kaša, či treska s bielym rožkom? Všetko závisí od cieľa, od hodnôt, ktoré uznávate, od toho, čo máte práve poruke, od toho, čo Vám chutí. Hlavne nech je ráno Vaše – aj vďaka obľúbeným raňajkám.

...training morning...

Niekto to ráno rád „vypáli“ vo fitku! Jeho ranný „preberák“ spočíva v ťažkom, či ľahšom tréningu. "Ja osobne si skoré rána „vážim“. Dvíham svoje váhy – sem-tam to býva ťažké a vstávanie za úsvitu je zaujímavé, ale takto ma to baví a deň je vždy zaujímavý!"

Aký je ten Váš? Dnes sa nebavíme o zdraví, dnes nás nezaujíma, či má hodinku alebo päť minút. Jeho nevyhnutnosť spočíva v tom, že si ho len doprajete – svoj ranný rituál, svoju očistu pre krajší deň!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Monika Pekarovičová, tumblr.sk

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan