Showbiz|03.12.2012|11:17|GALLERY|VIDEO
Relax v lone prírody

Ak máte už dosť lopotenia sa v práci a potrebujete na pár chvíľ vypnúť, na výber máte na Slovensku neúrekom wellness centier. My vás posielame do Patiniec.

Obec Patince sa nachádza v juhovýchodnej časti Podunajskej nížiny v nadmorskej výške 105 až 110 metrov. Najjužnejšie položenú obec na Slovensku nájdete 15 km od Komárna v blízkosti Dunaja. Obec patrí do teplej klimatickej oblasti s charakteristickou miernou intenzitou teplôt. Areál, v ktorom pookreje vaša duša aj telo, nájdete necelé 2 km za obcou. Návštevníkov láka termálnym kúpaliskom a rôznymi turistickými a cyklistickými možnosťami. Na tomto území vyvierajú tri minerálne pramene, ktoré sa vyznačujú vysokým obsahom hydrouhličitanov, vápnika, horčíka a síranov. Minerálna voda priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo a jeho choroby. Využívanie termálnych prameňov v Patinciach má dávnu tradíciu. Už dokumenty z 13. storočia píšu o teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias. Miestnu termálnu vodu spomína vo svojom diele aj Matej Bell. Gróf Nedetzky dal vybudovať v okolí prameňa vane, v ktorých sa úspešne liečili choroby končatín. V roku 1953 na návrh Dr. Ondreja Stollmana vyhlásili patinský termálny prameň a jeho okolie za chránenú oblasť. Jeden z vrtov sa nachádza pri termálnom jazierku, ďalší zdroj minerálnej vody je hneď v jeho blízkosti, tretí prameň vyviera na lúke pred termálnym jazerom smerom k areálu kúpaliska. Teplota všetkých dosahuje cca 27 °C.

Stiahni si októbrové číslo online magazínu WomanMan cez iTunes a pozri si virtuálne sa poprechádzaj po priestoroch, ktoré ponúka toto nádherné wellness zariadenie:

https://itunes.apple.com/us/app/womanman-magazine/id573535864?ls=1&mt=8


Namiesto mora termál

Wellness hotel Patince je oázou pokoja. Hlavným cieľom je pre generálneho riaditeľa Vincenta Andraška a jeho tím maximálna spokojnosť zákazníka. V ponuke nájdete nielen jednorazové vstupy do vnútorných či vonkajších bazénov a saunového sveta, ale aj odborníkmi na mieru zostavené pobyty a služby. Napríklad počas tohto leta majú rodiny možnosť využiť Letný family pobyt, v ktorom je zahrnutá vyhliadková plavba po Dunaji, bicykle alebo minigolf na hodinu, celodenný animačný program pre deti, zľava na bowling a telové ošetrenia, welcome drink, piatková grilovačka s cigánskou hudbou, happy hour v Bowling Bare, aqua aerobic a aqua zumba či neobmedzený vstup na wellness program Relaxačnej školy Monada. Tak ako ponuka služieb v Patinciach sa neustále vyvíja, nové a nové výzvy zdoláva riaditeľ wellness hotela a jeho kolegovia. „Človek chce stále napredovať. Možno som si myslel, že to pôjde rýchlejšie, no sú veci, ktoré sa nám podarili a sú veci, ktoré sme zrealizovali čiastočne, avšak stále na nich pracujeme. Tie veľké ciele, ktoré sme si vytýčili, sme splnili, teraz už len dolaďujeme detaily. Samozrejme, máme nové ambície, nové vízie a nové ciele,“ hovorí Andraško. Najčerstvejšou novinkou Wellness hotela Patince je ponuka, ktorej ťažko odolať. „Za nezmenené ceny sme sa rozhodli dať našim klientom pridanú hodnotu v podobe desiatich bazénov s termálnou vodou a nový tobogan. Vďaka spolupráci s verejným kúpaliskom budú mať naši hostia možnosť využívať ďalšie štyri tobogany. K tomu sme otvorili novú oddychovú zónu s gril barom,“ dodáva generálny riaditeľ. Ponuka v Patinciach je skutočne široká. Vincent Andraško z vlastnej skúsenosti na nabudenie do nového dňa odporúča programy ranného plávania či naopak romantické večerné kúpanie pre dvojice. „Na relax určite sauny, nemôžem vynechať ani masáže, klasické alebo thajské či ošetrenia luxusnou francúzskou kozmetikou, ktoré si naši hostia veľmi obľúbili.“

 

Nekonečný svet vody a pohody

Veľkej obľube sa v Patinciach teší Bazénový svet. Jeho komplex využíva vodu z termálneho prameňa Hévíz, ktorý vyviera v hĺbke 200 metrov. Patrí k reťazi pridunajských prameňov, ktorá sa začína práve v Patinciach a končí sa na Margitinom ostrove v Budapešti. Teplota vody v bazénoch je od 30 do 36 °C. Návštevníkom je k dispozícii veľký relaxačný bazén, ktorého súčasťou sú rôzne vodné atrakcie, napr. hydromasáže, masážne vodné delá, masážne vodné postele, protiprúd, vodná jaskyňa, vodný masážny hríb, vírivka. Využiť sa oplatí aj vírivý kúpeľ, ktorý uvoľňuje svalový tonus a psychické napätie. Pre deti je určený detský bazén, v ktorom nechýba tobogan. Súčasťou Bazénového sveta je sedací relaxačný bazén s teplotou vody 36 °C. Relax si môžete dopriať aj v Saunovom svete. Hovoriť o liečivých účinkoch sauny je dnes už hádam zbytočné. Je ich neúrekom, rovnako ako sáun v Patinciach. V Saunovom svete nájdete dve fínske sauny, jednu parnú saunu, aromatickú bylinkovú saunu, slnečnú lúku, odpočiváreň, vírivý bazén s minerálnou vodu, ochladzovací bazén a Kneippov šliapací kúpeľ.

 

Nikoleta Kováčová

Video: Nikoleta Kováčová

 
Video 
 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan