Cestujeme|23.12.2017|13:26
Rezort Gothal zvyšuje atraktivitu Donovál

Potenciál Slovenska ako cestovnej destinácie stále stúpa. Za minulý rok Slovensko navštívilo viac než 5 miliónov ľudí, z toho 3 milióny boli slovenskí dovolenkári. Tak, ako to boli kedysi hlavne Vysoké Tatry, dnes sú to aj Liptov, či Donovaly. Aj preto len nedávno rezort Gothal pridal k svojmu vodnému svetu aj možnosť ubytovať sa. Návštevníci tak môžu okrem kompletnej ponuky vodných aktivít, športov a wellness využívať aj chalupy v tradičnom štýle a apartmánový dom.

Prvé ubytovanie „s vodou“ pri Donovaloch


Donovaly ročne privítajú mnoho turistov. Ich obľúbenosť potvrdzuje vysoká návštevnosť lyžiarskeho strediska či miestnych hotelov. Jedným z nových rezortov, ktoré môžu návštevníci využívať je aj Gothal, ktorý poskytuje naozaj pestrú ponuku služieb. „Využili sme dieru na trhu a vytvorili sme rezort, kde návštevník nájde všetko, čo potrebuje. Ubytovanie v autentickom liptovskom štýle, veľkorysý vodný svet s plaveckým, rekreačným a detským bazénom, wellness, beauty centrum a rôzne športoviská, uvádza Michal Galica, výkonný riaditeľ Gothalu.  Zaujímavosťou je napríklad floating – simulácia Mŕtveho mora, lezecká stena alebo golfový trenažér. Plány rezortu však siahajú ešte ďalej, v budúcnosti bude k dispozícii aj futbalové ihrisko, multifunkčná športová hala či ferata.

Tradície a Gothal idú ruka v ruke


Pri ubytovaní architekti vsadili na tradičné miestne prvky, kde prevláda drevo a čisté línie. Návštevníci si môžu vybrať medzi apartmánovým domom v štandarde 3*+ alebo 3* chalupami v liptovskom štýle, ktoré sú moderne vybavené. Komfortu by mali  zodpovedať veľkorysé výmery a pôdorysy apartmánov ako aj chalúp. Tradičné chalupy sú 2 až 8 lôžkové a situované sú do kruhu po 6 až 10 chalúp, do útvaru nazývaného "hniezdo". V strede každého hniezda je altánok so sedením na večerné chvíle,  k dispozícii je aj WIFI, káblová TV a parkovanie priamo pri chalupe. Dnes sú dostupné Single, Double alebo Family apartmány v apartmánovom dome Smrek a tri „hniezda“ s celkovo 35 chalupami a ďalšie 2 „hniezda“ sa dokončujú. Ponuku služieb dopĺňajú reštaurácie Vlnka a novootvorená reštaurácia Smrek, pričom vo výstavbe je aj koliba, kde sa budú pripravovať slovenské špeciality. A hoci sa Gothal už dnes sústreďuje na lokálnych dodávateľov, v budúcnosti plánuje základné živočíšne produkty ako maslo, mlieko a syry vyrábať vo vlastnej réžii.

Pre miestnych, rodiny s deťmi aj firmy


Koncom roku 2018  pribudnú v Gothale ďalšie ubytovacie jednotky v podobe penziónov, možnosť ubytovania sa tak ešte rozšíri. Obyvatelia Liptovskej Osady, Liptovskej Lúžnej a Liptovských Revúc, po predložení preukazu totožnosti, dostanú 10 % regionálnu zľavu do vodného sveta. Firemná klientela môže využiť komplexné služby od ubytovania, stravovania podľa individuálnych požiadaviek až po voľnočasové či teambuildingové aktivity. „Ubytovacie kapacity sú určené pre všetkých hostí, ktorí hľadajú aktívny oddych v typicky slovenskom prostredí. Vítané sú rodiny s deťmi, páry, návštevníci vo väčších skupinách, športovci, ale aj firemná klientela“, uvádza Michal Galica, výkonný riaditeľ komplexu.

 

foto: rezort Gothal

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan