Vzťahy|09.03.2015|10:12
ROZCHODY TU BOLI, SÚ AJ BUDÚ. AKO ICH PREŽIŤ V ZDRAVÍ?

Životné zmeny a zvraty sú vždy ťažké. A to nie iba tie, týkajúce sa rozchodov. Ten však patrí medzi najnáročnejšie situácie. Najmä, keď stratíte človeka, ktorého ste milovali. Strávili ste s ním roky, alebo iba zopár mesiacov? To je jedno, ak to bola strata veľkej lásky, bolesť je rovnaká a emócie „burcujú“ celým Vašim telom. Prežite rozchod s hrdosťou a úctou. Vykročte do nového života tou správnou nohou aj vďaka týmto radám ...

Keď ste single,  buďte šťastnou a vyrovnanou single, nech sloboda stojí za to...


Prvé dni sú najhoršie, keď ich prežijete ste za vodou...

Kričte, plačte, búchajte do steny. Dostaňte to zo seba von! Veď je aj čo. Nepotláčajte emócie, treba sa ich zbaviť. Opite sa alebo prejedzte. Teraz to máte povolené. Ak sa takto emočne vyčerpáte, budete pokojnejšie. Ale pozor maximálne jeden víkend a stačilo! Ďalej sa mučiť už netreba. Je tu nový týždeň, nový pondelok a nový život.

Zíde z očí, zíde z mysle

V piatok ste sa rozišli a v pondelok už s ním máte dohodnutú kávičku? Veď budete kamaráti, nič viac. Takto to nepôjde. Bude sa to s Vami ťahať. Nemusíte hneď zabudnúť jeho meno, ani na tie pekné chvíle, ktoré ste spolu prežili. Ale predsa takýto kontakt čerstvo po rozchode s ním nepomáha. Budete sa cítiť horšie! Musíte sa od neho odpútať, nech to stojí, čo to stojí. Spáľte mosty. Vymažte si ho zo sociálnych sietí, zo svojej mysle. Vyhýbajte sa miestam, kde by ste ho mohli stretnúť, ak je to možné. Nič nemusí trvať večne, ani tento „dištanc“. Keď prejde niekoľko mesiacov a Vy sa budete cítiť na skutočne kamarátske posedenie s ním, pokojne tak urobte. A ak nie, tak bude lepšie, keď sa už nikdy nestretnete, iba ak náhodou osudu.

Klin sa klinom vybíja? Nemusí to byť vždy tak...

...že neviete byť sama? Máte chuť nájsť si iného, aby ste zabudli? Aj keď bez zamilovania, bez vášne? Len preto, nech on vidí, že už ste niekde inde ... aj keď to pravda nie je? Nebojte sa niekoľko týždňov po rozchode stráviť čas „sama so sebou.“ Iba Vám to prospeje. Odrazu budete mať čas na veci, na ktoré ste predtým ani nepomysleli. Spoznajte sa konečne! To Vás posunie o krok vpred, nie nový narýchlo zbalený fešák v bare ...

Začnite žiť svoj zaneprázdený single život


Na priateľky a rodinu ste predtým nemali čas. Z práce ste šli rovno za ním a potom znova do práce a takto stále dookola. Skontaktujte kamarátky, sestry, bratov, rodičov, na ktorých ste predtým kvôli nemu zabúdali. Začnite chodiť do spoločnosti. Nechce sa Vám? Nevinná kávička tam vedľa v kaviarni ešte nikomu neuškodila.

...aktivita, aktivita, aktivita...

Upracte si! V živote aj v domácnosti. Začnite niečo robiť. Zbavte sa napríklad starých vecí, ktoré ste nemali na sebe niekoľko rokov. Umyte okná, vyluxujte podlahu ... jednoducho treba to všetko prečistiť. Svoju hlavu aj vzduch okolo. Táto „aktivita“ Vám nestačí? Začnite športovať. Vyberte si niečo, čo Vás baví a nakopne. Endorfíny z pohybu sú známym pomocníkom pri boji z ťažkými životnými chvíľami i so zlými emóciami.

A už sa k tomu a k „nemu“ nevracajte!

Rozišli ste sa, tak je to. Prestaňte premýšľať nad tým, čo by bolo keby. To „keby“ už aj tak nebude. Jednoducho je koniec a ten koniec nastal pre nejakú príčinu. Bodka. The end. Návrat k starým bolestivým spomienkam Vás dopredu neposunie. Začali ste predsa tak dobre. Našli ste si čas na seba, priateľov, vytýčili ste si nové životné ciele. Váš život je už úplne inde, tak načo otvárať „pandorinu skrinku“.

Teraz ste už múdrejšie, skúsenejšie a silnejšie. Držte sa týchto rád a otvorte sa životu, ktorý tam „vonku“ na Vás čaká. Prinesie so sebou nové sny, ciele a možno aj novú lásku. Už cítite to VZRUŠENIE? Áno. To je ten pocit, keď ste pripravené očakávať neočakávané. Vo vzduchu už cítite možnosti spokojného single života.

 

 

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan