Zdravý životný štýl|18.09.2017|17:07
S letnou aktivitou pokračujte na jeseň

V lete ste sa dostali do formy. Pekné počasie vás vyhnalo von za športom. Behali ste, bicyklovali, korčuľovali. Chodili ste plávať k jazeru a telu to len prospelo! Nenechajte sa odradiť chladným a daždivým jesenným počasím. Zmeňte iba prostredie!

Svojmu kardiu sa môžete venovať aj doma. Behať sa dá, dá sa aj kráčať, dá sa aj bicyklovať. S formy sa nedostanete!

...záleží len od priestoru a od toto, čo vás baví...

Ak si neviete predstaviť večer po práci bez pohybu, ale vonku „leje ako z krhly“, fitko nemusíte, kde nájdete riešenie? Kúpte si svoje domáce kardio!

...čarovanie s malým priestorom a málom peňazí prekvapí...

Ak nemáte stovky eur na kvalitné kardio stroje a máte ešte aj problémy s malým priestorom máme riešenie. Kúpte si svoj „malý“ stepper. Znie to možno smiešne, no za pár eur sa dokážete poriadne zapotiť doma pre televíziou alebo pri počúvané obľúbenej hudby. Rovnako ako pri poriadnom behaní vonku. Až na to, že tu ste v pohodlí domova, chránena pred dažďom a nepríjemným vetrom jesenných dní.

...má to svoje čaro a výhody...

Takým „stepperíkom“ spálite kalórie a spevnite brucho, nohy a zadok. Ak by ste chceli byť až príliš aktívne, prikúpte si k nemu laná. Viacero druhov stepperov je prispôsobených na laná, ktoré sa dajú pripevniť naboku  a spolu so spodnou partiou posilňujete aj ruky – ramená a bicepsy môžu dostať zabrať.

...s malým priestorom – dá sa to aj s držadlom...

Ak chcete predsa len troška zainvestovať, ale iba o zopár eur navyše, dostupné sú aj steppery s držadlom. Praktické, efektívne, skladné, s časomerom a niekedy poslúžia i ako držiak na šaty! To je stepper – to si nová ty!

...keď chcete zainvestovať a priestoru je viac...

Potom to je naozaj jednoduché. Existuje toľko možností! Ste cyklistami? Kúpte si rotoped, chcete kráčať hore-dole, potom zvoľte ekliptický trenažér. A nakoniec, ak ste bežec a nemáte príliš hlboko do peňaženky a piestoru na nezaplatenie – bežecký pás je to ideálne! Investícia a voľba záleží od preferencií.

...aby to nebúchalo...

Na internete, či v kamennom obchode s kobercami poradia a pomôžu. Niekedy stačí iba hrubý koberec. Pri tichom steppery, či trenažéri určite. Hrubá kobercová podložka z kvalitného materiálu je pomocníkom pre susedov. Vy budete potiť krv a oni budú pozerať svoj obľúbený program bez rušenia.

Cesta existuje vždy! Ak ste v depresiách z toho, že letnému pohybu je koniec, hlavu hore! Tieto tipy pomôžu všetkým aktivistom s malým priestorom s nedostatkom finančných prostriedkov aj náruživým športovcom, ktorí sa neboja zainvestovať! Tak poďte s nami do toho! Poďte sa zabávať! Aktívne a letne z jesenného domova.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr, insportline.sk

 

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan