Móda|04.02.2013|11:03|GALLERY|VIDEO
Silvia Kováčová: 180 centimetrov sexepílu

V bratislavkom Le Bar mali nedávno počas dňa nevídanú tržbu. Mohla za to blond diva Silvia Kováčová, ktorá sa pomedzi kávičkujúcimi hosťami prechádzala v sexi spodnej bielizni a rafinovaných kožených kabátoch.

V roku 2006 ste sa stali držiteľkou titulu Miss Európskej únie. Ako si na to spomínate?

Modelingu som sa začala venovať vo svojich 14 rokoch, tým pádom som získala aj skúsenosti so súťažením. No súťaž Miss Európskej únie – to bolo pre mňa niečo nové. Umožnila mi spoznať a spolupracovať s novými ľudmi a otvorila mi dvere do sveta šoubiznisu a modelingu. Bol to konec jednej etapy môjho života a začiatok novej.

Ako ste sa vlastne o súťaži dozvedeli a čo rozhodlo o tom, že ste sa do nej prihlásili?

Dostala som sa do nej, dá sa povedať, náhodou a šťastím. Dievča, ktoré malo reprezentovať našu krajinu na finále v Ríme, náhle ochorelo. Bola som vybratá spomedzi kandidátok jedným z organizátorov súťaže ako náhradníčka.

Zmenil tento titul nejako významne váš život?

Určite! Už len tým, že som sa nevenovala len foteniu a modelingu, ale začala som účinkovať aj na významných podujatiach v Európe a vo svete. To bola pre mňa nová skúsenosť, za ktorú som vďačná.

Za víťazstvo ste vraj získali aj zmluvné vystúpenia v talianskej televízii v celkovej hodnote 30 tisíc eur. Zrealizovali sa? Pomohlo vám takéto promo k zisku zaujímavejších fotení či iných spoluprác?

Zo zmluvných podmienok vyplývalo, že po zisku titulu bolo mojou povinnosťou zúčastňovať sa viacerých podujatí počas celého roka. Išlo napríklad o televízne šou, prehliadky, fotenia, súťaže krásy, rôzne charitatívne podujatia, krsty a podobne. Za ne som dostala sľúbenú odmenu. Keď si spomeniem na to obdobie, tak vždy, keď som prišla na Slovensko, vybalila som sa a opäť som sa zbalila na cesty. Rok 2007, keď som bola Miss Európskej únie, som získala zaujímavé kampane, napríklad na vlasovú kozmetiku, šperky, bola som tvárou odevných značiek. Skrátka, bolo toho veľa.

Modelingu ste sa venovali už pred súťažou. Čo vás k nemu priviedlo?

Začalo sa to tým, že keď som mala 14 rokov, môj švagor ma prihlásil do Školy modelingu, ktorá pôsobí v mojom rodnom meste. Začalo má to zaujímať a baviť a potom to už skrátka išlo samo. (Smiech.)

Ste vysoká, meriate 180 centimetrov. Je to v modelingu výhoda? A čo v súkromí?

Áno, musím priznať, že v modelingu je to veľká výhoda, no po súkromnej stránke to nie je vždy tak. Najmä, keď si dám vysoké opätky do mužskej spoločnosti a som vyššia. (Smiech.) Niekedy som mala z toho, dá sa povedať, komplex, ale dnes mi to už vôbec neprekáža. Milujem vysoké opätky, mám na ne veľkú slabosť a nevedela by som sa ich vzdať.

Kam všade vás už modeling zavial a kde sa vás páčilo najviac?
Vďaka modelingu som mala možnosť navštíviť rôzne krajiny. Spoznala som časť Ázie, severnú aj južnú Ameriku, ale srdce mi ukradla Austrália a kengura. (Smiech.)

Ste rodáčka z Topoľčian. Je krajina, kde by ste si vedeli predstaviť dlhodobejší život?

Ak by som si mala vybrať len jedno miesto, kde by som chcela žiť, určite by to bola Praha. To mesto mi veľmi imponuje, navyše nebola by som ďaleko od mojich blízkych, pretože by som s nimi chcela byť tak často, ako sa len dá.

Vraj máte rada aj Paríž, onedlho sa tam opäť chystáte. Bude to súkromná cesta, alebo vás tam čakaju aj pracovné aktivity?

Je pravda, že Paríž mi učaroval, istý čas som tam aj žila. Spoznala som tam veľa ľudí a mám tam priateľov, preto sa tam rada vraciam. Do Paríža sa chystám súkromne, ale aj pracovne. Zatiaľ o tom nechcem veľa prezrádzať, na jar sa všetko dozviete. (Smiech.)

Aké pracovné aktivity máte na programe v najbližšom období?

Mám rôzne pracovné ponuky, zvažujem, ktorým sa budem naplno venovať. Modeling bude pre mna vždy príjemná forma zárobku, ktorej sa budem venovať dovtedy, kým budem môcť.
Pri našom fotení ste sa pred fotoaparát postavili v spodnej bielizni a to v bare za jeho plnej prevádzky. Ako ste vnímali zvedavé pohľady zákazníkov?

Šaty robia človeka a sexi kostýmy hovoria čosi o mojej povahe. Krása, ženskosť, provokatívna rafinovanosť. Fotenie tohto druhu mi nerobí problém. A to aj vďaka profesionálom, ktorí majú všetku moju dôveru.

Dnes je u nás veľa súťaží krásy, dievčatá svet modelingu láka. Je rada od skúsenej harcovníčky ako uspieť?
Treba si veriť. A pamätať, že zlé skúsenosti alebo sklamania by nás nemali odradiť od toho, čomu sami veríme.

Fungujú v tejto branži priateľstvá? Alebo je to svet konkurencie, kde na dôvernosti medzi modelkami nie je priestor? Kto je vaša bútľavá vŕba, ktorá je vždy po ruke, keď sa potrebujete vyrozprávať...

Na túto otázku je veľmi zložité odpovedať. Mám to šťastie, že som si vytvorila priateľstvá aj vo svete modelingu. Ide o dievčatá, na ktoré sa dá spoľahnúť a ktorým môžem dôverovať. Udržiavam s nimi kontakt, mám ich rada. Je to ale veľmi individuálne, lebo tá konkurencia tam je a aj tá súťaživosť, tak sa dá povedať, že to je len a len o šťastí, koho stretnete. Nie každý ho má, hlavne keď ide o nováčika. Mám veľa kamarátov, ktorým verím, ale najviac dôverujem sestre. Tej môžem zavolať aj o polnoci a podeliť sa s ňou o radosti alebo i o starosti.

 

by Nikoleta Kováčová

Foto: Peter Frolo

Video: Nikoleta Kováčová

Stajling: Andrea Ziegler

Make-up: Make-up Studio

 
Video 
 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan