Domácnosť|03.12.2012|11:54|GALLERY
ŠPORTOM K TRVALEJ IVALIDITE.

Športovanie začína byť veľkým trendom. I Keď je pomerne hektická doba a ľudia trávia čas v práci viac ako je únosné, snažia sa si nájsť aj nejaký ten čas na športovanie. Začínajú si uvedomovať, že bez pohybu môžu mať časom vážne zdravotné problémy, čo môže ohroziť ich kariéru, pracovné úspechy či osobný život.

Športovanie je skvelé, pomáha nám lepšie sa cítiť, vyzerať lepšie a byť zdravší. Samozrejme ak to nepreháňame a dodržiavame určité pravidlá. Aj športovať treba vedieť, ak sa nechceme dostať športom k trvalej ivalidite. Predtým ako sa doho pustíme, nie je naškodu aspoň niečo si prečítať o princípoch anatómii tela.

Základom je, aby sme to hneď od začiatku nezačali preháňať. Dôležité je zahriatie a strečing. Treba dobre rozprúdiť krv a ponaťahovať sa, aby sme predišli zbytočným zraneniam. Potom sa opatrne pustiť do aktívnej športovej činnosti. Ak to budú kolektívne športy ako volejbal či fotbal, netreba sa premáhať a hrať celú hodinu, ak nebudete vládať po 20 minútach, nevadí, nabudúce to bude 30. Predsa len kondička sa nedá nevybudovať alebo obnoviť hneď. Treba sa riadiť heslom pomaly ďalej zájdeš.

Čo sa týka posilovne, treba dodržiavať správnu techniku cvičenia, lebo si môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Ak to budete preháňať môžete si natiahnuť svaly, poškodiť chrbticu a tiež vybudovať nechuť k cvičeniu. Určite tiež neprospeje ak sa muži budú chcieť predvádzať a nakladať si viac ako sô schopný vytlačiť. Môže sa to vypomstiť nielen zdravotne ale môžu sa aj zosmiešniť.

Športovanie je dobrá vec, len vedieť ako. Radšej s mierou a vsadiť na pravidelnosť, aby si telo postupne zvykalo na záťaž a hlavne aby sa nám to stalo súčasťou životného štýlu. Hlavne neprestávajte ak ste už začali, telo si vybudovalo určitú závislosť, mohlo by sa vám to vypomstiť. Po vynechaní by ste mohli začať byť chorí, mať rôzne bolesti a tiež začať priberať. Ak sa chcete vyhnúť heslu „športom k trvalej invalidite“, pokračujte, robte to s rozumom, pravidelne a hlavne s láskou.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan