Vzťahy|14.01.2015|17:21
Stačí žene jeden milenec na celý život? Ako sú na tom muži?

Na tieto otázky sme sa pýtali psychológa. U mužov je totiž úplne normálne, až bežné, že majú počas svojho života aj niekoľko desiatok mileniek. Ženy zväčša svoje číslo neprezrádzajú alebo ho delia dvomi. Keď treba, aj tromi.

Každá žena je samozrejme iná, kým jednej stačí jeden milenec na celý život, ďalšia ich potrebuje vyskúšať niekoľko desiatok. Jedna internetová zoznamka si však urobila prieskum a vyšlo im, že polovica žien a mužov si myslí, že ideálny počet sexuálnych partnerov za život je desať. Počet tých ľudí, ktorí mali v živote v posteli len jedného milenca rapídne klesá.

Čo sa týka nás Slovákov, patríme do skupiny, ktorí majú 11- 25 sexuálnych partnerov za život.

Čo na to psychológ?

Hovorí sa, že muži sú promiskuitnejší. Doktor Hrozáň si to nemyslí. Podľa neho muži zahýbajú, milujú, randia- aj s vydatými kolegyňami, slobodnými spolupracovníčkami či náhodnými známymi z koncertu, baru. Ale tak isto ako muži majú radi a vyhľadávajú sex, aj pre bežnú ženu je sex v dnešnej dobe bežne dostupná vec.

„Aj moja odborná skúsenosť mi hovorí, že žene jeden muž na celý život nestačí. Toto v dnešnej spoločnosti nie je žitá norma. Možno je niektorými skupinami deklarovaná, ale žitá v realite určite nie je,“ hovorí Dr. Tibor Hrozáň.

Promiskuitné správanie je nám viac vrodené

Muži aj ženy spoznávajú. Podľa psychológa sa prísna etika v spoločnosti už stratila, ochrana proti počatiu je na vysokej úrovni a je bežné spoznávať sa aj po sexuálnej stránke.

„Myslím, že promiskuitné správanie je nám viac vrodené, ako tá ideálne si predstavovaná vernosť. Veď koľko zákonov, príkazov, cirkevných prekliatí je namierených na zabraňovanie nevere. A vždy je zabraňované tomu, čo sa chce, po čom sa túži. Muž aj žena mení partnera preto, že si hľadá partnera v sexe optimálneho, takého aký vyhovuje. Po čase sa hľadanie aktivuje aj pre ďalšie dôvody- zvedavosť, túžba, zažiť dobrodružstvo, dokazovanie si vlastnej hodnoty, vlastnej slobody a podobne,“ objasniť Dr. Hrozáň.

Koľko partnerov ste mali vy? Ako sa hovorí, kto hľadá, nájde...

by Diamond

foto: tumblr

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan