Ako zakročiť proti celulitíde

Najčastejším problémov ženských zadočkov a stehien je práve pomarančová koža alias celulitída. Mužov táto chybička krásy na ich šťastie obchádza, no väčšina z nás sa s ňou počas života potýka. Chrániť sa pred ňou je zložité, no zbaviť sa jej ešte ťažšie. Poradíme vám, ako na to!

Pokiaľ ešte celulitídou netrpíte, netešte sa. Ešte vyhrané nemáte. Často sa totiž objavuje nielen u žien s nadváhou, ale aj u štíhlych, ktoré si jej vznik nevedia vysvetliť. Celý kľúč k vzniku tohto problému je v zlej životospráve a nedostatku pohybu. Preto, ak ste jednou z tých šťastných, ktoré sa zatiaľ s celulitídou netrápia, snažte sa zdravo a vyvážene stravovať. Okrem toho zaraďte do svojho denného režimu aj nejakú pohybovú aktivitu, pite veľa tekutín a krémujte. Kvalitného anticelulitídneho krému, ktorý pokožku premastí a vyživí, nie je nikdy dosť.

Čo je zelené, to je vítané

Odborníci na zdravú stravu tvrdia, že zelené potraviny /hlavne zelenina a ovocie/ sú najzdravšie. Šalát, brokolica, špenát by preto vo vašom jedálničku nemal rozhodne chýbať. Ak trpíte celulitídou, tak už vôbec nie. Vylúčte mastné a ťažko stráviteľné jedlá, ktoré váš organizmus iba znečisťujú. Škodliviny sa potom usádzajú tam, kde nemajú a vzniká nepekná celulitída.

Pohyb nadovšetko

V boji proti pomarančovej koži pomáha aj pohyb. Ak nemáte čas každodenne vyjsť na prechádzku, plávať, bicyklovať, cvičiť aerobik, pilates či zumbu, zahrňte pohybové aktivity do svojho režimu aspoň trikrát do týždňa. Je podstatné, aby koža a tukové tkanivo pod ňou dostalo istú dávku záťaže, ktoré je potrebná na vyhladenie hrudkovitej pokožky zvanej celulitída.

Krémy a masáže

Pre lepší vzhľad celulitídou napadnutej pokožky je potrebné používať anti – celulitide krémy, ktoré dostanete v každej drogérii. Po ich dlhšom používaní určite zbadáte na koži výsledok v podobe krajšej a jemnejšej pokožky. Na prekrvenie a odbúravanie tukového tkaniva pod kožou sú dobré masáže. Pravidelným masírovaním pokožky morskou soľou, peelingom alebo rukami profesionálneho maséra docielite krajší vzhľad pokožky, ak nie absolútnu stratu celulitídy. Zbaviť sa jej je však mimoriadne náročné. Účinky skvelej ajurvédskej masáže olejom nestačia. Treba zapojiť aj zdravú stravu a pohyb.

Proticelulitídne prístroje

V súčasnosti existujú rôzne prístroje, ktoré sľubujú absolútne zmiznutie pomarančovej kôry. Procedúry stoja nemalé peniaze a skutočne pôsobia na pokožku ozdravujúco. Strata celulitídy však môže byť aj napriek opakovaným návštevám odborníka iba dočasná, preto opäť prízvukujeme, že nutnosťou je upraviť svoje stravovacie návyky a dbať aj na športové aktivity. Iba tak docielite, aby bola vaša pokožka rovnako zdravá a krásna ako predtým.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan