Vzťahy|02.01.2015|03:36
Ste po rozchode a neviete, či ste pripravená/ý na nový vzťah? Takto to zistíte

Nikde nie je napísané, ako dlho po rozchode musíte čakať, kým sa pustíte do nového vzťahu. Samozrejme, že nie je dobré unáhliť sa. Skúste si odpovedať na nasledujúce otázky, ktorými môžete ľahko zistiť, či už u vás nastala chvíľa vpustiť si do srdca ďalšiu lásku.

Každý to má inak a v tomto prípade sa vôbec nedá zovšeobecňovať. Záleží od viacerých vecí. Aký intenzívny bol váš predošlý vzťah, ako dlho ste spolu boli, čo k nemu/k nej ešte cítite a ako ste prijali rozchod. Nikdy nie je dobré, keď sa pustíte strmhlav do iného vzťahu s tým, že to bude pre vás len náplasť. Na vás to možno bude fungovať, ale nie je to v konečnom dôsledku fér voči tomu druhému a ani voči vašim citom. Pokiaľ však máte spoločnú dohodu, prečo nie...

Skúste si zodpovedať tieto otázky a vďaka nim môžete zistiť, ako na tom ste:

Čo cítite, keď myslíte na svoju/svojho ex?

Ste nahnevaná/ý, smutný/á a chýba vám?

Chcete, aby sa cítil/a rovnako zle ako vy?

Túžite po pomste?

Stále čakáte?

Pokiaľ ste na tieto otázky odpovedali úprimne a vaše odpovede boli áno, potom je jasné, že do žiadneho ďalšieho vzťahu ísť nemôžete. Dajte si čas. Ak príde obdobie, keď už nebudete cítiť zlosť, nebude vás zaujímať, čo váš bývalý/á robí a ani sa ráno nebudete budiť s tým, že vám chýba, až vtedy s pokojným svedomím môžete riešiť niečo iné. Dovtedy sa vzťahom naozaj vyhýbajte a liečte sa. Ono to naozaj prejde. Vtedy je síce čas to jediné, čo nemáte, ale on to vylieči. U niekoho možno prekvapivo rýchlo.

by Diamond, zena.pravda.sk

foto: favim

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan