Domácnosť|23.02.2015|11:06
Stop vlhkému a suchému vzduchu!

Nízka či vysoká vlhkosť vzduchu, ani jedno z toho nenapomáha vášmu zdraviu. Poznáte to najmä tí, ktorí bývate v starších murovaných domoch, ktoré nie sú zateplené. Vlhkosť sa udržiava a po čase sa môžu tvoriť plesne, ktoré vedia byť naozaj nebezpečné. Máte dve možnosti, buď sa odsťahujete alebo vyskúšate s vlhkosťou bojovať. To druhé je rozhodne menej nákladné.

 

Chráňte svoje dýchacie cesty

V tomto zimnom období nás trápi najmä príliš vysušený vzduch a vlhkosť klesá až pod 50%, vtedy je potrebné ho zvlhčiť. V prechodných obdobiach zase bojujeme s vodou, ktorá sa hromadí v múroch a stenách, takto prebytočnú vlhkosť je nutné odčerpať, aby sa zabránilo tvorbe plesní. Momentálne už máte k dispozícii mnoho eko zvlhčovačov alebo odstraňovačov vlhkosti, stačí si vybrať, doporučujeme eshop vzdusin.sk

 

Nie všetci máme to šťastie žiť obklopení prírodou. V mestách dôkladne poznáme smog a prašné prostredie, ktoré dostatočne vytrápi naše dýchacie cesty.  Ak nemáte tú možnosť presťahovať sa na hory, investujte do čističiek vzduchu. Môžete si zaobstarať klasické alebo v prípade, že trpíte alergiami, čo je v súčasnej dobe už pomaly samozrejmosť, presvedčte sa, že má vaša čistička HEPA filter. Najpredávanejšie čističky vzduchu nájdete tu, pre výber tej správnej sa poraďte s odborníkmi firmy.

 

Ako vybrať ten správny zvlhčovač?

V zime by ste mali dodržať 40 až 55% vlhkosť vzduchu a v lete od 45 % do 65% vlhkosť. Poradíme vám ako vybrať zvlhčovač vzduchu. Pri výbere správneho zvlhčovaču dbajte na niektoré základné parametre:

-        Veľká izba si vyžaduje silnejší zvlhčovač, inak stráca na účinku

-        Čim väčšiu nádržku zvlhčovač má, tým dlhšie vydrží pracovať

-        Dôležitý je výkon a spotreba

-        Pri niektorých zákazníkoch hrá dôležitú úlohu aj hlučnosť zvlhčovača.

Nasledujte tieto rady a verte nám, nebude musieť hľadať nové bývanie!

 

WM

foto: vzdusin.sk

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan