Štýlový pitný režim

V letných mesiacoch je voda nevyhnutnou súčasťou dámskej kabelky. Aby ste si svoju vuittonku nešpatili pollitrovkou od nealkoholického nápoja, mali by ste čítať ďalej.

Na slovenskom trhu sa objavil veľmi trendový, no najmä revolučný produkt s názvom Bobble. Táto fľaša šetrí zdravie, aj životné prostredie. Jedinečná je v tom, že funguje na princípe filtrovania vody počas pitia. Súčasťou fľaše, ktorá je vyrobená z recyklovaného materiálu, je uhlíkový filter. Zachytáva chlór a ďalšie organické kontaminanty, ktoré bežne nájdete vo vode z kohútika. Výrobca tvrdí, že pri dodržiavaní správneho pitného režimu je jeho životnosť 150 litrov, teda približne 2 mesiace. Po uplynutí tejto doby filter vymeníte za nový. Ako sme už spomenuli, fľaša je vyrobená z recyklovaného materiálu, je kompletne recyklovateľná a neobsahuje žiadne ftaláty. Jej telo je mäkké, pružné, jednoducho ju stlačíte a užívate si dúšky chladnej vody. Za jej dizajnom stojí Karim Rashid, svetová dizajnérska ikona, ktorá má na svojom konte viac ako 300 ocenení.

 

Prečo Bobble?

Každý rok sa na výrobu plastových fliaš spotrebuje takmer 1,5 milióna barelov nafty. Vačšina fliaš končí na smetiskách, v oceánoch, na zemi popri cestách alebo v lese, kde už je pomaly viac plastových fliaš ako húb. Ak vám aspoň trošku leží osud modrej planéty aspoň na srdci, s Bobble môžete urobiť povestný prvý krok. Jeden filter tejto fľaše zodpovedá zhruba 300 politrovým PET flašiam. Počas roka sa vám podarí odbremeniť prírodu od niekoľko tisíc plastových fliaš, navyše vám používanie Bobble ušetrí veľa peňazí.

 

Rodičia Bobble

Bobble uviedli na trh v USA vo februári 2010. Otcom myšlienky je Richard Smiedt, zakladateľ spoločnosti Move Collective z New Yorku. So svojou manželkou Stephanie vytvorili koncept fľaše už v roku 2008. Hlavným dôvodom bola ochrana životného prostredia. Výroba sa začala so šiestimi farbami filtrov – červenou, žltou, zelenou, modrou, čiernou a purpurovou. V septembri 2011 nastúpila levanduľová a námornícka modrá, plus štyri dvojfarebné prevedenia. Fľaše sú dostupné v troch veľkostiach: 385 mililitrov, 550 mililitrov a 1 liter. Manželia Smiedtovci sa fľašou Bobble rozhodli zmeniť návyky spotrebiteľov v oblasti dodržiavania pitného režimu a ich snaha zaujala dokonca aj populárnu televíznu celebritu Oprah Winfrey, ktorá sa fľaši venovala vo svojom magazíne.

 

by Nikoleta Kováčová

Foto: Internet

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan