Media|07.11.2018|17:04
SÚŤAŽ s filmom: Ten, kto ťa miloval

Do slovenských kín mieri nový český film, nakrútený na motívy knihy Marie Poledňákovej. Autorka, ktorá má na svojom konte obľúbené snímky S tebou mě baví svět, alebo Jak vytrhnout velrybě stoličku, tentoraz ponúka detektívku pre celú rodinu.

Komediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe – keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja nezomrel pri autonehode. O mŕtvych len v dobrom, ale  v súvislosti s Kalinom začínajú na povrch vychádzať podozrivé skutočnosti, vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke Vande sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. V snahe zistiť pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tím kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s babičkou, a tiež jedného v živote nepraktického praktického doktora...

„Do kina na náš film Ten, kto ťa miloval pozývam každého, kto veľa čaká, pretože keď potom dostane ešte viac, než čakal, tak je nadšený. A ja si myslím, že tu na to máme pekne zamiesené,“ hovorí o snímke obľúbený herec Václav Postránecký, ktorý stvárňuje jednu z ústredných postáv. Okrem neho sa v snímke objaví Soňa Norisová, Lívia Bielovič, Pavel Řezníček, Lukáš Vaculík či Eva Holubová. Podľa Postráneckého slov šlo hercom na nakrúcaní pod vedením režiséra Jana Pachla často takmer o zdravie. O nezabudnuteľné „zážitky z nakrúcania“ nebola núdza – štipľavý sprej do očí, pôrod, samovznietenie či nemŕtvy kapor, to je len malá časť zo scén, ktoré sa štábu výrazne zapísali do pamäti.

Slovenskí diváci a diváčky budú mať možnosť si výsledok ich náročnej práce pozrieť v kinách od 8. novembra. Komédiu Ten, kto ťa miloval na Slovensko prináša distribučná spoločnosť Continental film.


ZAPOJTE SA do našej súťaže a vyhrajte skvelú knižnú predlohu k filmu, vďaka ktorej sa dozviete aj najmenšie detaily Príbehu, ktoré vo filme neboli zverejnené. Stačí ak zodpovedáte správne na súťažnú otázku do 11.11.2018 a kniha môže byť vaša.

 

zdroj@ Continental film
foto@ Martin Martinek
 
Zapojte sa do súťaže:

Kto je autorom knižnej predlohy?

Kontaktné informácie:
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan