Culinary|03.04.2017|10:54
Súťaž s rodinným vinárstvom PURUS

Spoznali sa na AWC VIENNA, jednej z najväčších vinárskych súťaží na svete, na ktorú obaja pricestovali ako degustátori. Až tam zistili, že ich okrem somelierskeho „kumštu“ spája aj to, že sú obaja z vinárskej rodiny. On z Modry, ona z Pezinka.

No a po ďalších degustáciách zistili, že ich baví nielen víno, ale že majú spoločných viacero iných vecí.
 
Nebojte sa, nebudete teraz čítať o nakrúcaní ďalšej vinárskej telenovely :-). Budete čítať rozhovor s Rasťom Čistým a Klaudiou Čistou Tretinovou, tvoriacich vína pod novou značkou PURUS (predtým Villa Modur), ktorí nás privítali vo svojom vinárskom domčeku v Modre.

A spovedali sme hlavne Rasťa, lebo Klaudia sa musela venovať aj ich malej dcérke.

Zameriavate na terroir, resp. na výrobu terroir-nych vín. Čo to pre vás znamená?

Rasťo: Terroir-ne víno je vlastne víno z vlastných viníc. A čo to znamená? Podľa nás sú to tri základné polohy našich vinohradov, ktoré sme si nazvali PIESOK, SKALA a HLINA. Najvyššie časti sú SKALA, je tam veľký podiel kameňov, v strede je to, čo sa splavilo eróziou, to je PIESOK, a v spodnej časti, smerom na Šenkvice, to je HLINA, klasická ílovina, ťažká pôda. Ten PIESOK je zmes ostatných dvoch polôh, teda SKALY a HLINY. A aj víno si nesie taký charakter.

Viac o týchto dvoch zaujímavých ľuďoch a ich víne sa dočítate v celom rozhovore priamo tu:

Zdroj: www.kamzavinom.sk

 

Súťažíme o kartón tohto skvelého vína. Stačí správne odpovedať na súťažnú otázku. Žrebujeme 10.4.2017 v podvečerných hodinách. 

 

Text / Foto: Ivan Záleský / archív vinárstva
 


 

 

 
Zapojte sa do súťaže:

Koľko hrozna nakupuje vinárstvo PURUS od ostatných vinohradníkov?

Kontaktné informácie:
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan