Domácnosť|12.07.2019|12:11
Svadba – aký dar priniesť novomanželom?

Svadba je neopakovateľná udalosť nielen pre novomanželov, ale aj pre hostí. Vzduchom sa šíri dobrá nálada, láska a romantická atmosféra. Dilemou pre hostí však môže byť, aký svadobný dar priniesť neveste so ženíchom…

Trafiť sa do vkusu novomanželov je niekedy veľmi ťažké. Najmä, ak už majú všetko a nič do spoločného života a domácnosti vlastne nepotrebujú. Jednoduchšie to majú hostia, ktorí absolvujú svadbu páru, ktorý svadobným dňom začína aj svoj spoločný život. Vtedy potešia aj úplne banálne, ale napriek tomu praktické veci. Populárne sú tiež webové stránky nevesty a ženícha, kde je uverejnený zoznam vecí, ktoré by si priali ako svadobné dary. Hostia si tak z neho môžu vybrať práve to, po čom svadobný pár túži a z čoho bude mať istotne radosť.

Hodnota svadobného daru by sa mala odvíjať podľa toho, aký vzťah máte k novomanželom. Iný typ daru prinesiete svojmu súrodencovi, iný bližšej rodine a iný kamarátovi či dobrému kolegovi. Ak máte „hlbšie do vrecka“, nikto od vás neočakáva dar, ktorý stojí niekoľko stovák. Vtedy skôr zapojte fantáziu, kreativitu, popýtajte sa a nenápadne pozisťujte, čo by ich potešilo a pritom nestojí tak veľa. Všeobecne sa však dodržiava pravidlo, že minimálna hodnota daru by mala byť taká, aby pokryla náklady, ktoré pár „investuje“ do vás, prípadne do osôb, ktoré sa na dar skladajú.

Tak, čo novomanželom darovať? Ktoré sú najobľúbenejšie svadobné dary? Darujte im napríklad zážitok, môže to byť romantický víkend, ohňostroj, abonentky do divadla, vstupenky na obľúbených spevákov či skupinu. Svadobný pár určite poteší aj ich spoločná „kniha lásky“, ktorá zaznamenáva ich zoznámenie, prvé okamihy vzájomného vzťahu a jeho ďalší vývoj smerujúci až k svadobnému dňu. Časté sú tiež poukážky do obľúbených predajní. Najfrekventovanejším darom v súčasnosti sú však peniaze, aj keď v žiadnom prípade práve nejde o originálny darček. Ak ich už darujete, zvoľte aspoň zaujímavú formu, vložte ich do nápaditej obálky alebo škatuľky.

 

Jedným z tipov na praktické dary, ktoré potešia a určite ich v domácnosti nevesta so ženíchom využijú, sú posteľné obliečky. Môžu byť práve tým povestným pamätným symbolom prvých spoločných dní páru už ako vydatej ženy a muža. „Ak chcete manželom darovať posteľné obliečky, zamerajte sa na luxusné materiály alebo exkluzívne kolekcie, vyberajte zaujímavé a nevšedné kúsky,“ radí Alena Samková, riaditeľka spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu. Vhodný je napríklad damašek.

Ide o luxusný, generáciami odskúšaný a overený materiál, ktorý odráža čistotu klasického florálneho motívu a krásnych farieb. Náročnou technikou tkania vznikajú veľkoplošné vzory s matným a lesklým povrchom, vďaka čomu sú nezameniteľné. Nájdete ich napríklad v kolekcii Lolita, ktorá spĺňa tie najvyššie kvalitatívne požiadavky na pohodlie aj údržbu. V prípade exkluzívnych kolekcií istotne upúta limitovaná edícia posteľných obliečok svetoznámej módnej návrhárky Blanka Matragi, s názvom ELEMENTS – Štyri elementy. Posteľné obliečky Blanky Matragi sa vyznačujú elegantnými, ale napriek tomu veľmi odvážnymi a premyslenými motívmi, ktoré vyžarujú inovačné nápady a už na prvý pohľad upútajú optickými iluzionistickými prvkami. Každý model je jedinečný a dýchajúci luxusom.

 

Zdroj foto: Inšpirácia - Matějovský

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan