Media|01.10.2017|13:32
Svet vín v Hoteli Devín!

28. októbra bolo veselo a vínovo! Svet vín si to zamieril do srdca Bratislavy!

Vo štvrtok sa na Devíne „hodovalo“. Nie na hrade, ale v hoteli. Podvečer sa tam konal Festival svetových vín 2017! A boli dobré, takže bolo dobre!


9. ročník prestížnej prehliadky svetových na Slovensku v nádhernom prostredí so skvelou atmosférou. Opojné chute zo sveta boli sprevádzané umeleckým zážitkom. Daniel Bidelnica doplnil chuťové bunky o ďalší rozmer vďaka svojej výstave diel. Predstavila sa výstavou ZA SVETLOM – TO THE LIGHT.

ART & WINE

Idylická predstava sa stala realitou. Spojenie umenia a umenia. Umenie dvojakej tvorby – skvelého vína a akademickej. Vo štvrtok sa v Devíne žilo pre umenie!

SPOJENIE NOVÉHO A KLASIKY

Na tomto ročníku sa ochutnávala stará „klasika“, ale aj nové vínne odrody.  Prišli vínoví umelci, ktorí vedia, ako sa to robí. Festival svetových vín 2017 patrí medzi zdanlivo nemožné možnosti. Mali ste možnosť natrafiť na vína, ktoré bežne nezoženiete. Vychutnávali sa najdrahšie a najcennejšie vína z celého sveta.

SLOVENSKO A SVET

Za Slovensko sa predstavilo vinárstvo Pavelka Víno, z Českej republiky to bolo Vinařství Sonberg. Putovalo sa aj sa aj na Austráliu, do Francúzska, Talianska, Afriky...Zoznam vinárstiev nepoznal obmedzenia.

Okrem iných, bolo možné polahodiť si na týchto skvostoch:

Austrália: Byrne Vineyards 
Francúzsko: Champagne Cattier Domaine Henri Bourgeois Whispering Angel Sacha Lichine Laurent Miquel MaisonLouisLatour Dopf & Irion 
Taliansko: Cantina Monte Tondo Martoccia di Brunelli Terre di San Venanzio Fortunato 
Izrael: Yarden Golan Heights Winery יקבי ברקן Barkan Winery 
Južná Afrika: Eikendal Vineyards Stellenbosch
Nový Zéland: Clos Henri Vineyard 
Argentína: Escorihuela Gascón 
Španielsko: Finca Bacara 
Nemecko: Weingut Dr. Hermann

Dobré vínko a relaxačnú atmosfeŕu si prišlo vychutnať aj niekoľko slovenských celebrít. Nechýbal medzi ani Tuli Vojtek. Jeho chutiam zavoňali odrody z Izraela. Tieto vínka patrili medzi najžiadanejšie. Pochvalu získali aj od skúsených somelierov. Najspokonejší odchádzali asi tí, ktorí mali šťastie v tombole a podarilo sa im “vychytať” jednu z viacerých vínnych lahôdok.

Nechýbal ani WomanMan magazine

Na lahodnom nápoji si pochutnala aj naša šéfredaktorka Kristina Ilaszová spolu s redaktorkou Klaudiou Fiolovou. Ich “festivalovému” looku dodali šmrnc víťazné náušnice od Jenny Jeshko.

Ja som tento rok “zakotvila” na jednom z najlukratívnejších miest z celého festivalu. Bolo mi cťou ponúknuť všetkých práve tými výbornými izraelskými vínami.

Miesto, kde sa vo štvrtok prekročili hranice. Hranice chutí a vín. Vínové a vytvárne spojenie splynulo do zážitku v Hoteli Devín.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Redakcia WomanMan magazine

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan