Media|03.10.2018|10:35
SVIATOK VŠETKÝCH BARBEROV SA BLÍŽI, NEBUDÚ CHÝBAŤ ANI ZVUČNÉ MENÁ!

UŽ TENTO VÍKEND SI ZMERAJÚ SILY BARBERI Z CELÉHO SLOVENSKA A ČIECH

Už 6.10. sa vrámci najväčšej výstavy na Slovensku - Interbeauty predstaví aj 2.ročník  SK/CZ Barber Battle.  Viac ako stovky hairstylistických nadšencov si tak zmeria sily v rôznych kategóriách, ktoré budú hodnotiť legendárne barber mená, ktoré okrem toho, že zasadnú do porotcovského kresla, deň nato ponúknu exkluzívny workshop pre všetkých, ktorí sa chcú v tomto obore zdokonaliť. 

 


 

Začiatkom tohto roka sa predstavil na výstave v Inchebe, 1.ročník SK/CZ Barber Battle, ktorý zožal nielen medzi súťažiacimi, ale aj  návštevníkmi veľký úspech. Jesenné vydanie tohto veľtrhu opäť ponúkne to najlepšie z kozmetického trhu a  nebude chýbať ani holičska komunita. 2.ročník SK/CZ Barber Battle prinesie na Slovensko opäť zvučné barberske mená, ktoré budú nielen hodnotiť tých najlepších z najlepších, ale na druhý deň predvedú svoje umenie aj na špeciálnom školení pre všetkých nádejných barberov. 


 

2.ročník SK/CZ BARBER BATTLE


Za posledné 4 roky sa toto ľudové remeslo teší veľkej obľube nielen medzi mladými, ktorí sa o svoju vizáž príkladne starajú,  ale aj medzi pánmi, ktorí pojem “chodím ku kaderníkovi”, vymenili za “chodím k barberovi. “ Za prvým ročníkom stála barberská komunita MMG Freedom Barbers, ktorí presne pred 4 rokmi rozpútali na Slovensku holičský ošiaľ.  “Tak ako vznikala myšlienka na naše prvé holičstvo, vznikala myšlienka usporiadať súťaž pre všetkých, ktorí toto remeslo zbožňujú. Prirodzene trh sa vyvíja a za posledný rok vznikla slušná konkurencia barber shopov, preto chceme dať možnosť všetkým, ktorí sa nato cítia dokázať svoje zručnosti a vybojovať si svojimi rukami prvenstvo v tomto obore. A aby to bolo naozaj spravodlivé, ja a môj spoločník sa podielame na tomto battle evente iba ako organizátori ,” hovorí  Maroš Ihnát, jeden zo zakladateľov najznámejšieho holičstva a organizátor  2.ročníka SK/CZ Barber Battle.

Minulý rok sa do porotcovského kresla dostali hosťovskí barberi zo zahraničia a víťazné ceny odovzdával raper Separ, tento ročník však organizátori zdvihli level a do poroty si privolali zvučné barberské mená. “ Snažíme sa neustále vzdelávať aj popri náročnému chodu našich troch holičstiev. Aj tento rok sme boli na rôznych školeniach mimo našej krajiny, aby sme priniesli našim klientom a všetkým barberom inšpirácie a trendy, ktoré sa neustále menia. Pri našich cestách sme stretávali profíkov, pri ktorých naše Slovensko je ešte len v holičských plienkach. Preto ako organizátori sme  radi, že našu ponuku rozhodovať o tých najlepších prijali mená ako  Josh Lamonaca - zakladateľ a edukátor najväčšej európskej komunity Menspire , Charles Grey -  víťaz Barber Of The Year 2016 a British Master v barber hairstyle  a najznámejší Írsky barber -  Glenn McGoldrick,” predstavuje porotu spoluorganizátor Martin Sabo. 

Už v sobotu sa predvedie stovka súťažiacich pred touto odbornou porotou v piatich kategóriách, medzi ktorými bude klasický pánsky strih, klasický pánsky strih – študent, barber girl, fast fade, hair tattoo design a novinka, v ktorej pôjde o súboj titanov. Ceny, ktoré si odnesie víťaz každej kategórie budú v hodnote 2 500 € a pôjde napríklad aj o nový Mercedes A na víkend, víkend v rakúskych Alpách v hoteli Kempinski či špičkové strojčeky najlepšej barberskej značky Wahl.

Celým program bude moderovať najlepší hypeman Osťo, a o hudobný sprievod sa postará Grimaso, dvorný DJ Majka Spirita. Víťazné ocenenia však tento rok po Separovi preberie iný raper. “Bol to po Separovi, môj ďalší významný klient a kamarát, ktorý  mojim nožniciam ostáva verný, vždy keď sa vieme časovo zladiť, vážim si ho ako človeka, aj ako umelca. Som nesmierne rád, že tento rok to bude práve Rytmus, ktorý odovzdá zlatú sošku najlepším holičom na Slovenskom a Českom trhu, “ uzatvára Maroš Ihnát.

 

 

Zdroj foto: Tibor Kuna

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan