Showbiz|25.07.2017|11:16
Tanečná elita sa zíde v Banskej Bystrici už tento víkend

NA FESTIVALE THE LEGITS BLAST SA PREDSTAVÍ AJ ÚRADUJÚCI MAJSTER SVETA V BREAKU THESIS

Banská Bystrica sa na konci júla opäť premení na mesto hip hopovej kultúry. Na streche Europa Shopping Center sa od 28. do 30 júla bude konať hudobno-tanečný festival The Legits Blast 2017, ktorý už 8 rokov láka do mesta pod Urpínom top tanečníkov a hudobníkov z celého sveta. Tohtoročnými tanečnými hviezdami budú Thesis či Jesse CASPER Brown.

Jednou z najúspešnejších hviezd, ktorá zavíta tento rok do Banskej Bystrice, je úradujúci majster sveta v breaku B-boy Thesis, vlastným menom Thias Kem Lopez. Talentovaný 25-ročný Američan začal s b-boyingom ako malý školák, keď mal 8 rokov. Podľa jeho slov sa vždy chcel pozrieť na Outbreak Europe, ktorý je súčasťou festivalu The Legits Blast: „Videl som veľa legendárnych momentov z videí z Outbreak Europe a počul o nich z rozprávania tanečníkov. Na Slovensku sa predstavím v tanečnom súboji 2 na 2 s Japonkou Ayumi, s ktorou nás v tanci spája podobné zmýšľanie. Všeobecne sa teším na celý festival – na cypherovanie, show, battle a hodlám si to s kamošmi a kamarátkami z celého sveta užiť.“ 

Festival The Legits Blast má už vo svete prestížne renomé, o čom svedčia mená svetovo uznávaných tanečníkov, ktorých sa organizátorom darí každý rok prilákať do Banskej Bystrice. Vlani, keď festival spojil ľudí z rekordného počtu 72 krajín, to boli napríklad Karl 'Dyzee’ Alba či Raymond 'NastyRay' Mora. Tento rok festivalový zoznam elitných tanečníkov rozšíri okrem Thesisa aj Jesse 'CASPER' Brown. Tento 28-ročný Kanaďan sa predstavil vo viacerých hollywoodskych snímkach – vo filme Battle of the year: The Dream Team si zahral po boku tanečníka a speváka Chrisa Browna, herca Josha Hollowaya alebo Josha Pecka. Tanečné umenie predviedol aj vo filme Kickin’ it Old Skool po boku komediálneho herca Jamieho Kennedyho, či vo filmoch Lemonade Mouth a Step Up. Zároveň spolupracoval s hviezdami ako Avril Lavigne, Justin Bieber alebo Limp Bizkit.

Ani tento rok tak nebude núdza o tanečné inšpirácie. Vyše 1 600 párov tancujúcich tenisiek a viac ako 1 000 prepotených tričiek počas battlov a jamov – aj to priniesol vlaňajší ročník tanečno-hudobného festivalu, ktorého elektrizujúcu atmosféru si užilo dokopy 3 200 účastníkov.

Koncert Rytmusa i legendárnej skupiny ONYX

Kráľ slovenského rapu sa na festivale predstaví po prvý raz. Rovnako ako aj legendárna hip hopová skupina ONYX z newyorského Queensu, ktorá je na scéne už 29 rokov. Na konci mája vydala v spolupráci s holandským triom DOPE D.O.D. nový album, celkovo ich má na konte 7 a ich hudba je známa aj z filmov 8 mílľa, Kto hulí, ten umí (How high) či z televíznych seriálov The Cleveland Show a Tosh.0.

Na Orange Music Live Open Air Stagei na streche banskobystrického nákupného centra vystúpia aj PJ & DJ FunkDat, Vec, Tono S., Škrupo, Joe Trendy, Supa, Jožis Engerer, český raper Vladimir 518 a americký raper R. A. the Rugged Man.

Inšpiruje ľudí žiť svojou vášňou

Aj o tom je už 8 rokov festival The Legits Blast v Banskej Bystrici. Pod „jednou strechou“ prepája vášeň pre tanec, hudbu, streetový šport, graffiti i DJing, no najmä spája zanietených hip hopových fanúšikov rôznych kultúr a národov. Organizátori pozývajú opäť zažiť nadupané tanečné súboje (v piatok 28. 7. a v sobotu 29. 7.) či šampionát Outbreak Europe (v kategóriách 1vs1, 2vs2, ženy 1vs1 a kids battle 2vs2), ktorý patrí k najprestížnejším breakovým akciám sveta. V nedeľu 30. 7. vyvrcholí program súbojom Rep Your Country, počas ktorého si tanečné sily zmerajú zástupcovia prítomných krajín. Minuloročnými víťazmi strhujúcej tanečnej bitky sa po prvý raz stali Francúzi. Moderátorom pripravovaného ročníka The Legits Blast bude Američan Ivan „Urban Action Figure“, ktorý je známy z americkej talentovej show
a preslávil sa svojimi saltami priamo do obecenstva.

 

Predpredaj lístkov tu: https://goo.gl/47RsWl

 

Viac info o podujatí nájdete tu:

www.tlb.sk

www.facebook.com/theleg itsblast

www.instagram.com/thelegitsblast

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan