Móda|20.11.2014|18:56
Tieto topánky by mala vlastniť každá žena!

V dnešnej dobe sa nosí naozaj všetko. Ale bude tomu tak aj o dvadsať rokov? To nikto nedokáže s istotou povedať. To, čo je moderné teraz, nemusí byť o pár rokov vôbec. Ale existujú kúsky, o ktorých sa hovorí, že sú „nesmrteľné“. A patria medzi ne aj niektoré topánky.

Predstavujeme vám sedem modelov, ktoré boli, sú a určite ešte aj budú in. Preto, keď sa najbližšie vyberiete na nákup topánok, nedajte sa hneď zlákať súčasnými módnymi výstrelkami. Radšej siahnite po klasike, ktorou rozhodne nikdy nič nepokazíte.

Čierne lodičky

Čierne, skôr špicaté lodičky s ihličkovým opätkom sú základ. Existuje hádam väčšia klasika? Určite nie. Tieto topánky sú jednoznačným must have kúskom každej jednej ženy. A je jedno, či ste študentka, podnikateľka, mamička na materskej... Tieto lodičky tvoria rovnaký základ šatníka každej z nás, ako rifle, či biela košeľa. Že ich ešte nemáte? Možno je na čase to zmeniť!

Tenisky

Ale v lodičkách sa nedá behať celý život. A tenisky rozhodne nie sú len na behanie! Dnes viac, ako kedykoľvek predtým, sa dostávajú do centra pozornosti. Aj módny návrhári konečne pochopili, že ženské nohy potrebujú sem-tam oddych. Taký Karl Lagerfeld postavil celú zimnú kolekciu značky Chanel práve na teniskách. A rozhodne to nie je len sezónna záležitosť. Do kvalitných tenisiek sa oplatí rovnako dobre investovať, ako do lodičiek.

Kanady

Tieto topánky môžete nosiť takmer v každom ročnom období. Jediná obmedzujúca vec je asi vek. Starším dámam už tento vojenský look veľmi na šarme nepridá. Možno tak jeho slabší odvar. Ale šnurovacie kanady rozhodne patria do tejto kategórie. Dajú sa kombinovať takmer s čímkoľvek, a ak si myslíte, že tenisky sú vážne len na cvičenie, tak si zadovážte aspoň jeden pár tejto obuvi!

Čižmy

I keď veľkým trendom momentálne sú čižmy nad kolená, ani tými s nižšou sárou nič nepokazíte. Navyše, tie sú jednoznačne nadčasovou klasikou. Vie to aj módny dom Gucci, a preto vo svojej jesennej kolekcii predstavil najmä takéto kúsky. A aj keď ste sa nechali uniesť spomínanými čižmami nad kolená, nezabúdajte, že v ich prípade ide len o niekoľko sezónnu záležitosť. Tieto však budú klasikou vždy!

Členkové čižmičky

Členkové čižmy si, bohužiaľ, nemôže dovoliť  každá z nás, pretože skracujú nohy. Nosiť by ich teda mali skôr vyššie a dlhonohé ženy. Ak patríte medzi tie šťastné, tak ich môžete kombinovať so všetkým a nemusíte sa báť, že ide len  o chvíľkovú záležitosť.

Baleríny

Najviac nenávidená obuv u mužov. Ale skúšal niekto z nich stáť celé dni vo vysokých topánkach? Asi nie. Ale neradujte sa hneď. Nízka obuv je síce veľmi moderná, ale záleží na tvare. Na úplne zaoblené balerínky rovno zabudnite! Radšej si zadovážte oxfordky alebo tzv. slippersky. Možno časom aj váš partner zmení názor na túto obuv.

Remienkové sandále

Posledným kúskom sú jednoduché sandále na opätku. Vhodné k džínom, šatám, sukni... Vlastne ku všetkému.  Na farbe v podstate ani tak nezáleží.  Ale zabudnite na platformy. Tie rozhodne nelichotia žiadnemu outfitu. Práve naopak! Pôsobia lacno a vulgárne. Ak však veľmi túžite po platforme, aspoň si skúste vybrať modely, ktoré ju majú všitú, takže v podstate o nej viete len vy.

 by R

zdroj fotografií: sita.sk, mango.com, zara.com, aldo.com, hm.com, baťa.sk, instagram.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan