Blogy|GingerNomad|26.01.2015|15:07

 

Ako sa povie tomu, keď si až hardcórovo normálne oblečená?
Čo je to Athleisure a kde zohnať Wearables?
Na to vám dnes odpovede nedám. Všetko toto sme už totiž mali mať dávno naštudované z môjho minulého článku. A keď ste ho nedajbože zmeškali alebo sa vám nechce čítať, vrelo odporúčam skočiť na Google Trends -  Módne trendy v roku 2014. :)

Ako sa povie tomu, keď si až hardcórovo normálne oblečená?

Čo je to Athleisure a kde zohnať Wearables?

Na to vám dnes odpovede nedám. Všetko toto sme už totiž mali mať dávno naštudované z môjho minulého článku. A keď ste ho nedajbože zmeškali alebo sa vám nechce čítať, vrelo odporúčam skočiť na Google Trends -  Módne trendy v roku 2014. :)

 

Rok 2014 je už minulosťou, a tak by sa patrilo pozrieť sa troška dopredu. Konkrétne pozrieť sa na vyhliadku trendov na rok 2015. Tieto odpovede budete darmo hľadať v Google Trends 2015 (keďže ešte neskončil) – ale kým tých 11 mesiacov prebehne, môžeme zatiaľ načrieť do niekoľkých predpovedí renomovaných módnych guru a.k.a. autorov článkov vo Vogue, Glamour, Forbes či Dailymail. Tí sa nikdy nemýlia predsa.

Tak veľký krok vpred, a to rovno takto trendovo nahodení:

 

The 70´s Show

Pamätáte si na Kelsa, Jackie či Donu? Tak tento krát to nie je o nich, ale o nás! Teda vlastne o tom, čo máme na sebe. 70-roky budú obrovsky populárne v tomto roku. Nehovoriac o zvonových nohaviciach. Ani mne sa na začiatku nechcelo veriť, ale zas povedzme si úprimne – na také pohodlné a rozkošné farebné kabátiky či voľnejšie tričká sa dá rýchlo zyvknuť.

Vďaka Heine sa dá takto vyraziť aj v rokoch “10 - tych“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Power Flowers


Osobne nepoznám ženu, ktorá nevlastní aspoň jedno tričko s kvetinkovou potlačou. Ešte aj u zarytých hejteriek čohokoľvek romantického nájdete aspoň zapadnutý kvietok do vlasov v šuplíku. Takže sila a vôňa kvetov bude opäť dominovať a my sa budeme s radosťou prezentovať ako tie najnežnejšie stvorenia v pravom slova zmysle (aj v pravom šate!). A hneď aj v takomto uletenom od Next.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cool Khaki

No tak toto bola kedysi strašná paráda! To mala snáď každá dievčina na základnej/strednej pár rokov dozadu. Potešilo ma, že práve toto sa vracia. Ale vracia sa to zas v úplne inom rozmere. Predtým sme si hodili na seba vojenské minišaty s ružovou písmenkovo-číselnou potlačou – dnes si dáme elegantnú khaki blúzku a trblietavú hnedú minisukňu. Ako pravé dámy!

Príkladom je krásna kolekcia od Amy Vermonth na fotke.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

All White & All Neutral

Neviem, prečo sa väčšina z nás často utieka k čiernej. Sama mám až priveľa smutne-čiernych tričiek či kabeliek. Hm, asi preto, že sú ľahko kombinovateľné. Ale, čo tak trocha zjemniť šatník a zahrať sa na nevestu aspoň čiastočne? Minimalismus hýbe svetom a to isté platí o móde. Tu sa medze nekladú, jediné na čo si treba troška dávať pozor je nezababrošiť sa pri každej polievke a čokoládke J (Vlastná skúsenosť – viacrázová)

A prečo nebyť All Netrual trebárs aj na pracovnom pohovore v kostýme Class International alebo Next?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nautical Stripes

Áno, aj toto tu už bolo. Ale tento krát máme opäť viac voľnosti v kombinovateľnosti. Tak napríklad, môžete vyjsť z domu ako krásna námorníčka s červeno-bielym pásikavým blejzrom a dotiahnuť to k dokonalosti s bielou áčkovou sukňou.

Alebo sa môžete vystrojiť na pláž ako tieto dve dámy  šatách od Simone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Statement Jewels

Aj vy ste vždy obdivovali ten majestátny look, ktorý dodá takmer každému outfitu nápaditý náhrdelník? Doplnky sú už takmer nevyhnutnosť a náhrdelníky naozaj vytvárajú dojem rozprávkovej elegancie a luxusu. Tento rok budú vraj troška menej populárne tie pestrofarebné, viac sa bude siahať po tých, ktoré su o niečo jednoduchšie. To ale neznamená, že tie zeleno-červeno-fialové, čo máte doma třeba vyhodiť! 

 

Keby ste predsalen chceli nové, ja milujem tie od Heine!

 

 

 

 

 

 

 

Crop Tops

Bože, aj vy ste sa tak buchli po vrecku minulý rok, keď ste videli tie pekné krátke topy vo výkladoch? Je fakt, že minulý rok boli úplným hitom. Teda, pravdupovediac, ja som sa pohybovala hlavne v Chorvátsku a Portugalsku a tu miestne slečny rady ukazujú odhalené...brušká. Ale rok 2015 je úplne perfektným štartom aj pre Slovenky, aby sa decentne predviedli. Alebo stačí prihodiť ku crop topu dlhšiu sukienku či vyššie kraťasy – toto má azda ešte väčší štýl, či?

 

Guess je úplne najviac odborník, keď sa jedná o krátke topy.

 

 

 

 

 

 

 

Páči sa? Všetko sa dá zohnať na www.stilago.sk. Nielen dnes a zajtra, ale počas celého trendového roka 2015. Užívajte si ho, kúpte si niečo pekné, lebo, kto iný si ho zaslúži, ak nie krásne, šarmantné a šikovné Slovenky? :P

 

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan