Blogy|GingerNomad|14.01.2015|19:48|GALLERY
Designed by Freepik

Hovorí vám niečo Normcore, Health Goth, Athleisure, Wearables a Crop Tops? Ak nie a troška sa zaujímate o módu, čítajte ďalej, lebo práve toto boli Top trendy v móde minulý rok! Nielen, že sú cool už na prvé počutie, dokonca aj vytvárajú úplne krásny look už na prvé pozretie. :)

 

Keby sme tak nemali ten internet...

Keby sme nemali internet, nevedeli by sme napríklad, že Jennifer Lawrence a Kim Kardashian boli v roku 2014 najväčšie rivalky v boji o prvú priečku najviac vyhľadávaných v Googli.  

No dobre, síce sa teším z ich online kariérneho vzostupu, viac Ma zaujali iné trendy, ktoré zaplavovali internet. Áno, milé dámy, reč je o top módnych trendoch podľa Google Trends.

Priznám sa, že som si myslela, že o móde viem toho fakt veľa. Teda, až doteraz. Google mi prezradil názvy takých trendov, o ktorých som nemala ani páru, ale zároveň ma opäť naučil čosi nové.

Skvelým zistením pre mňa bolo, že aj my na Slovensku máme k týmto trendom dosť blízko. Ale dosť bolo rečí, predstavme si teda Top 5 najvychytanejších trendov za rok 2014:

 

1.     NORMCORE

Ešte pred rokom by som neverila, že tak ako sa vracajú roky 70-te či 80-te, sa niekedy big comebacku dožijú aj tie roky 90-te. A predsa roku 2014 kraľovali so svojím Normcore štýlom. Čo je vlastne Normcore? Móda, ktorá je až “hardcórovo“ normálna. Štýl pre všetkých, ktorí nechcú až tak vyčnievať z davu. Normcoroví boli napríklad obľúbení Priatelia. Tričko, džínsy a ideš. J

Normcore štýl dosiahneš zladením vecičiek od Lee, Next alebo La Redoute, či už siahneš po klasických džínsoch, bielom tričku alebo košeli.

 

2. HEALTH GOTH

Ok, viem, že to znie trocha odstrašujúco, ale Health Goth nemá nič s Čiernou mágiou ani Emo štýlom. Ide o kombináciu jemne gotického štýlu so športovou módou. Cool, že? Takýto look môžeš jednoducho dosiahnuť s mikinou väčšej veľkosti či tmavým rúžom. Health Goth má v sebe prvky futurizmu a s našimi značkami ako Adidas, Amy Vermont či Harmony ho môžeš objaviť aj ty.

 

3. ATHLEISURE

Všimli ste si, že Beyoncé či Rihanna nemajú problém s nosením fitness handričiek ani na verejnosti? Tak tomuto sa hovorí skutočné priekopníčky Athleisure štýlu. Kedysi sme nosili bláznivé farebné tenisky či legíny s potlačou najmä do posilky, dnes sú bežnou súčasťou mnohých módnych prehliadok!

Bližsie k Athleisure ťa nakopnú napríklad značky AjC, Best Connections alebo Next.

 

4. WEARABLES

Tak toto je mega vec! Wearables poteší nielen všetkých milovníkov módy, ale aj dizajnu a technológií. Je to spojenie príjemného s užitočným a.k.a. krásnych módnych doplnkov, ktoré sa dajú využiť aj inak.

Pravda je taká, že táto kategória je ešte v plienkach a Google okuliare od obľúbenej značky svojho vlastného štýlu prídu s trochou šťastia na trh najskôr budúci rok. Ale my sa zatiaľ môžeme uspokojiť s tým, že máme na Slovensku dostupných mnoho štýlových doplnkov, ktoré sú maximálne užitočné (napríklad, keď nám mrznú ruky, svieti nám do očí alebo nevieme, koľko je hodín J ).

Pre nás sú teda Wearables aj doplnky od Next  Heine alebo Mc Uhren.

 

5. CROP TOPS

 

Ďalšia topka z 90-tych rokov! V trocha zmenenej a rozhodne zlepšenej verzii. Skrátené topy boli obľúbeným kúskom viacerých obchodov a ich zákazníčok.

Ponúkajú ich napríklad aj Guess, NextAjC.

 

Móda a Google nám v roku 2014 priniesli naozaj veľa nového. Myslíte, že aj Top trendy 2015 budú takéto hardcore, cool a uletené? J 

Všetky vyššie uvedené kúsky nájdeš na www.stilago.sk. Takže šup do spoznávania intojaov módy 2014! Ja už som úplne Normcore dnes a vy?

 

 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan