Media|08.10.2014|12:47
Topánkové trapasy Slovákov a Sloveniek

„Jasné, zlatko, vyzeráš v nich skvele!“

Naozaj?! Dámy, nenechajte sa obalamutiť alibistickou odpoveďou vašich polovičiek na margo nových topánok. V topánkovom prieskume spoločnosti CCC prezradili slovenskí muži aj to, o čom doma mlčia. Napríklad, že štýlové čižmičky k minisukni v lete vôbec nepovažujú za štýlové. Pre 15 % pánov je nosenie čižiem v teplom počasí jedným slovom trápne. Ešte menej tolerantní sú voči ponožkám k dámskym sandálom, akokoľvek je to „in“. Pre 31 % z nich je to pohľad, pred ktorým znechutene zatvárajú oči. Nuž a o tom, aká tenká je deliaca čiara medzi trendom a trapasom, svedčí jedna bizarná svadobná vychytávka – tenisky či gumáky kombinované so svadobnými šatami. Pre 33,2 % Slovákov je to jednoznačne to najohavnejšie, čo si môžu ženy obuť.

Pri sebakritickom pohľade na vlastné nohy 53,5 % slovenských mužov uznalo, že nie je nič strašnejšie ako ponožky v pánskych sandáloch. 25,7 % uvádza ako víťaza v kategórii pánskych topánkových trapasov rozgajdanú obuv, ktorá sa „z nostalgie“ nevyhadzuje.

Pohľad nežnejšieho pohlavia

67,2 % žien by sa radšej prepadlo pod čiernu zem, ako vyšlo von s partnerom, ktorý sandále kombinuje s ponožkami29,3 %  krčí nosom nad pánmi s viditeľne opotrebovanou obuvou, dávno zrelou na vyhodenie. Zaujímavé je, že zatiaľ čo pánske lakovky v očiach žien ktovieakým trapasom nie sú (nepáčia sa len 3,5 % žien), páni sú voči tomuto svojráznemu trendu menej zhovievaví – palec dole im ukázalo 20,9 % Slovákov.

A čo prezradili dámy o dámach? 10,6 % Sloveniek s nechuťou spomína na éru Spice Girls a extrémne hrubé platformy. Pre 19,2 % Sloveniek sú esteticky ťažko  stráviteľné tenisky či gumáky k svadobným šatám. A 58,2 % žien si ani od toho najrenomovanejšieho módneho dizajnéra nenechá nahovoriť, že ponožky v dámskych sandáloch sú niečo iné ako kolosálny omyl.

 

Zdroj: prieskum CCC, september2014

Aktuálne trendy a ponuku CCC obuvi  nájdete  na www.ccc.eu/sk/

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan