Móda|16.06.2015|17:34|GALLERY
Trenčiansky hrad opäť ožil módou

Štvrtok večer Trenčiansky hrad ožil módou. Neboli to však historické kostými, ale nové modely z dielne slovenských návrhárov.

Ódy módy 2015 ukázali tvorbu  najúspešnejších  absolventov odevného dizajnu na Strednej umeleckej škole v Trenčíne.

Krásne hradby a mesto módy teda mohlo znovu ožiť. Okrem študentov trenčianskej a jihlavskej školy odevného dizajnu svoju tvorbu predstavili Beata Rajská, Monika Laceková, Petra Pršová, Petra Poórová, Veronika Kostková, Marcel Holubec, Lukáš Kimlička, Jana Kuzmová a Pavel Berky.

Každý z návrhárov priniesol niečo iné a zaujímavé. Študenti nám dokázali, že už teraz sa môžeme tešiť na ich tvorbu. Ako prvá sa predstavila Beata Rajská so svojou elegantnou ženskou kolekciou , ktorú zdobili aj elegantné klobúky či čelenky. Monika Laceková, ako jediná priniesla na hrad krásne detské modely , doplnené čelenkami vlastnej tvorby. Motýle a žiarivé farby boli určite inšpiráciou pre Petru Poórovú.

 Petra Pršová  predstavila zaujímavé modely kde prevládala čierna , ale krásne ich oživovali zlatá či oranžová farba a elegantné šilty. Svoju novú kolekciu Flappers and the astronauts predstavila Veronika Kostková , ktorá spolu s Petrou pôsobia na škole aj ako pedagogičky.

Pavel Berky  ukázal zaujímavé strihy a látky a kolekciu dopĺňali vyšívané kabelky a náhrdelníky z dielne Jenny Jeshko. Tajomné tmavé modely Jany Kuzmovej striedali aj farebnejšie letné s výšivkami a korálikmi. Marcel Holubec priniesol to najlepšie z posledných rokov svojej tvorby.

Posledným absolventom, ktorý svoju tvorbu predstavil na podujatí Ódy módy 2015 v Trenčíne, bol návrhár Lukáš Kimlička s kolekciou Flower Power, ktorá už ako prezrádza názov, bola farebná, kvetovaná a svieža.

V dokonalej atmosfére tejto módnej prehliadky  sme mali možnosť vidieť rôznych návrhárov. Ich tvorba je odlišná, no spája ich nielen spoločná škola, ale aj láska k móde. Diváci mali možnosť  si vychutnať  tento večer a už teraz sa môžeme tešiť na toto podujatie o tri roky.

 

(red)

foto: archív organizátorov

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan