Vzťahy|17.03.2015|00:03
Týmto štyrom vzťahom sa buď vyhnite, alebo ich liečte

Sú vzťahy a ľudia, ktorí prídu do vášho života, vy ich prijmete, ale po čase to začne naberať nesprávne obrátky a vy si možno ani neuvedomíte, že to nie je v poriadku.

Tu sú štyri príklady vzťahov, s ktorými by ste rozhodne mali niečo robiť.

Život s manipulátorom

O tom sme už písali. Keď niekto chce, aby ste sa menili podľa jeho potrieb, aby ste rozmýšľali ako on, robili, čo chce on a všetko to robí veľmi sofistikovane a nenápadne. Chce po vás, aby ste pre neho robili veci, ktoré vám nie sú prirodzené, vyvolávajú vo vás pocit ľútosti, strachu, kritizuje vás a vy o sebe pochybujete. Skrátka s vami manipuluje.

Energetický upír

Len chvíľu sa s ním rozprávate a už máte pocit, že z vás vysal všetok život. Neustále sa vám sťažuje, má veľa problémov a očakáva, že vy ich budete riešiť. Tento človek si neuvedomuje, že vás unavuje, vyčerpáva a že ho už nevládzete počúvať. Najlepšie je rovno mu to povedať alebo v prípade, že už prichádzate o nervy a ste totálne vyšťavený, prerušte s ním kontakt.

Sebecká kamarátka

Mať dobrú priateľku alebo dokonca dve tri je na nezaplatenie. Ale je rozdiel mať priateľku, s ktorou sa dobre porozprávate, poohovárate, troška posťažujete a idete ďalej. Potom je tu „priateľka“, ktorá si myslí, že pri nej musíte stále stáť, pomáhať jej v každej jednej situácii, uprednostňovať ju a riešiť jej problémy.

V tomto prípade vás už vyciciava, vaše problémy obíde jednou otázkou a očakáva, že jej budete oddaná.

Pozor, vy máte tiež svoj život a pri takejto kamarátke sa pokojne môže stať, že ho už mať nebudete.

Neschopný kolega

Aj vy ste len človek z mäsa a kostí a preto nemôžete robiť prácu za niekoho iného. Keď máte neschopného kolegu, je od vás pekné, keď pomôžete, ale nedá sa pomáhať neustále alebo dokonca vziať jeho zodpovednosť na seba.

Radšej kolegovi jasne vysvetlite koľká bije a že tu nie ste od toho, aby ste mu vyšliapavali chodníček.

by Diamond, zena.sme.sk

foto: tumblr

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan