Účes o človeku veľa prezradí

Upravené zdravé vlasy vedia veľa napovedať o ich nositeľovi. Ako sa však o svoju korunu krásy čo najlepšie postarať, aby prekvitala, rástla a žiarila všade navôkol? Spýtali sme sa preto za Vás, a to Miroslavy Némethovej z renomovaného kaderníctva IN ZONE, ktorej pod rukami sa na femme fatale premenili slovenské hviezdy ako Adela Banášová, Kvetka Horváthová či Jana Hospodárová, ako svoju hrivu správne hýčkať...

Štúdio IN ZONE je známe svojou spoluprácou s rôznymi programami a reláciami. Napr. Let´s Dance. Ako sa Vám spolupracuje s celebritami?

Keďže robím už s celebritami dlhšiu dobu, tak ma poznajú a robí sa mi s nimi veľmi dobre. Začiatky neboli také, niektoré neveria novému kaderníkovi, a tak mi na začiatkoch veľakrát hovorili do mojej práce, ale teraz ma už poznajú a nechávajú to len a len na mňa. Najlepšie sa mi robí s Adelou Banášovou, a to preto, lebo ju robím už dlho a je na mňa zvyknutá. Problém som zatiaľ nemala s nikým.

 

Koho známeho vo vašom štúdiu môžeme stretnúť?

V In Zone môžete stretnúť Adelu Banášovú, Evitu, Janku Hospodárovú, Kvetku Horváthovú, Leoša Mareša, Pyca a veľa ďalších.

 

S akými požiadavkami sa najčastejšie stretávate u zákazníkov?

Požiadavky sú rôzne. Dnes je trend nadpájanie vlasov, takže krátkovlasé zákazníčky sú za dve hodinky dlhovlasé alebo ako jeden z mála salónov robíme účesy s príčeskami a zákazníčky si to už vyžiadajú na každú akciu.

 

Nechávajú si poradiť od Vás alebo už prichádzajú s konkrétnou predstavou o účese?

Niektoré zákazníčky to nechajú úplne na mňa a niektoré sú dlhé roky zvyknuté na ten istý účes a nechcú ho meniť. Viem z vlastnej skúsenosti, že takú zákazníčku ani nie je dobré presviedčať o opaku, lebo sú potom nespokojné a necítia sa dobre.

 

Čo sa týka spoločenských účesov, spomínate si na nejaký, ktorý vám utkvel v pamäti?

Môj najkomplikovanejší účes bol na Superstar, keď som Adele robila rockový účes a dávala som jej asi pol kila príčeskov a z toho som urobila dlhé a veľké afro. Bolo to úžasné a robila som to prvýkrát.

 

Absolvujete určite aj nejaké školenia, ktoré vás posúvajú vpred v technike strihu atď... Aké ste absolvovali, a ktorý pre vás najviac znamená?

Bolo ich za tie roky veľmi veľa - od účesov až po rôzne techniky farbenia, pod rôznymi značkami, ale jedno mi utkvelo v pamäti. Bolo to v Prahe asi pred desiatimi rokmi a robili tam svadobné účesy. Nikdy predtým som také účesy nevidela. Boli to kaderníci z Paríža a bola to veľká extravagancia. Nevesty mali na hlavách sklo a perie, aj červených plyšových medvedíkov.

 

Čo sa týka súčasných trendov, aké sú ohľadom farby vlasov, ale aj účesov. Preferujú sa krátke účesy, dlhé, blond, či tmavé vlasy?

Našťastie máme dobu, kedy si žena môže dať čo jej pristane. Či sú to dlhé alebo krátke vlasy, blond alebo tmavé. Samozrejme, že určité trendy sú, napríklad prirodzené vlasy, a to aj vo farbách. Melíry sa stále nosia, ale robia sa úplne inak, napríklad Ombra melír. Je to veľmi prirodzený melír, vrch tmavý a konce vlasov svetlé.

 

Posledná otázka sa týka pánov. Podľa kaderníka Paviela Rochnyaka je IN účes a´la David Beckham. Dlhšie ulízané vlasy dozadu. Zdieľate podobný názor?

Paviel je trendy, to sa mu musí nechať a v tom, že muži vonku nosia dlhšie vlasy, má pravdu. Je to trend, akurát ich nemusí mať každý ulízané a nie až také dlhé ako David Beckham.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan