Media|10.03.2018|18:50|VIDEO
 

Nová česká komédia režiséra Jiřího Vejděleka už v slovenských kinách.

Nový český film s názvom Otcova volga vás prevedie detektívnou výpravou matky a dcéry muža, ktorý nečakane zomrel a v jeho kabáte po ňom zostal záhadný obrázok. Maľba malého chlapca donúti jeho dcéru Terezu k tomu, aby zistila jeho pôvod. Cesta po ktorej sa hlavné herečky vyberú, prináša divákovi náhľad do pamiatok mužových záletov, ktorý je okorenený skvelým českým humorom. A práve vďaka nej sa Tereza a Eva dostanú do rôznych sociálnych prostredí, odhalia mnohé tajomstvá, pomôže im spracovať ich minulosť a hlavne upevní puto medzi matkou a dcérou.

Krátky obsah filmu:

Eva (Eliška Balzerová) je kostýmová výtvarníčka, pôžitkárka a manželka šarmantného Ludvíka, ktorý však veľmi nečakane a bez rozlúčenia umrie. Tak nečakane, že jej nestačí povedať, že okrem ich spoločnej dcéry Terezy (Tatiana Vilhelmová) mal ešte rovnako starého nemanželského syna. To aspoň naznačuje starostlivo ukrytá a náhodne objavená detská kresba.

Eva je rozhodnutá nečakané odhalenie veľkoryso ignorovať, ale Tereza, ktorej sa rozpadáva vlastný život, sa k prízraku nevlastného brata upne. Spoločne s matkou sa vydávajú Ludvíkovým veteránom volga GAZ 21 po stopách jeho bývalých mileniek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a priateľov (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajomstve zistili viac...

Autor: Klaudia Fiolová
zdroj@ cinemacity.sk, youtube

Ve filmu Tátova volha na podobnou detektivní výpravu vyrazí manželka a dcera muže, který nečekaně zesnul av jeho pozůstalosti se našla indicie, že jedna z jeho milenek (které mu žena tolerovala) mu kdysi porodila potomka.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/recenze-tatova-volha-divacky-privetivy-film-s-tezkou-nohou-na-plynu-1id-/kultura.aspx?c=A180308_125153_ln_kultura_jto

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan