Blogy|GingerNomad|02.03.2015|14:25

Vedeli ste, že podľa najnovšej ankety jednej z najväčších personálnych agentúr Adecco, až 75% zamestnávateľov verí, že najväčšou chybou uchádzačov o zamestnanie je prísť na pohovor nevhodne oblečený/á?

Možno si poviete, že výraz “šaty robia človeka“ je tak trocha pritiahnutý za uši, ale niečo na tom predsa je. Samozrejme iný význam sa tomu, čo máme na sebe prikladá, keď ideme na firemnú večeru ako po čerstvé rožky. Na firemnú večeru v teplákoch chodia naozaj iba tí najväčší rebeli. A čo keby ste si do potravín vybehli v kostýme a lodičkách hneď zarána? To by už bolo menej čudné, ale asi zbytočné. V potravinách sa zvyčajne nesnažíme nikoho ohúriť svojím najnovším diamantovým náhrdelníkom.

Pravda je taká, že aj keď možno šaty nerobia človeka v pravom slova zmysle, minimálne robia prvý dojem. A ten býva zväčša dôležitý. Na prvý dojem môžete pôsobiť ako niekto, s kým vaša skutočná osobnosť nemá nič spoločné. Preto je dôležité, vyberať si aj oblečenie podľa toho, čo nás najviac vystihuje, a ako sa momentálne cítime. Musíme vedieť, čo chceme v ľuďoch vyvolať, keď na nás uprú zrak po prvý krát. Túžbu u mužov? Neškodnú závisť u žien? Alebo dokonca obdiv u oboch?

Teraz si predstavte, že vás čaká životne (alebo aj trocha menej) dôležitý pracovný pohovor. Nebudem vám radiť, ako sa na pohovore správať, čo hovoriť, čoho sa vyvarovať a podobne. Lebo na takéto poučky jednoducho neverím. Najdôležitejšie je, byť proste sama sebou. Najlepší pohovor je taký, keď pri rozhovore, máte pocit, že sa rozprávate s kamarátkou na káve. Jednu radu by som vám však predsa dala. Zlý a nepohodlný outfit vám môže pokaziť dobrú náladu. Pritesné nohavice, topánky, čo tlačia, výstrih, ktorý sa ťahá stále nižšie a nižšie... Dámy, ktoré urobia pozitívny prvý dojem na interview, sú tie, ktoré sa cítia skvele, sebavedome, pohodlne a hlavne krásne vo svojom kostýmčeku.

Niektoré ženy strávia hodiny na svojom vzdelávaní, rozširovaní svojich známostí, prihlasujú sa na rôzne kurzy či workshopy – len aby boli úspešné, aby sa presadili na trhu a mali ako sa hovorí navrch. Je škoda, že občas zabúdajú na to, že maximálne dôležitý je aj ich vlastný “vizuálny životopis“. Naozaj, nikdy sa nevypláca podceňovať schopnosť vidieť a prezentovať samú seba ako značku. J

Stačí niekoľko sekúnd a človek, ktorý s vami bude robiť pohovor sa nejako podvedome rozhodne, či vás bude vnímať pozitívne alebo negatívne. A úprimne, nezáleží na tom, či sa jedná o interview na pozíciu šičky alebo módnej redaktorky Vogue. Každopádne, outfit má všade svoje slovo. Vybrala som zopár veľmi príjemných elegantných outfitov pre úspešné ženy v štýle “dress to impress“.

Sukňový kostým Ashlee Brooke

Modrý kostým Signh m madan

Červený blejzer Event

Ružové sako La redute

Bielo-čierny blejzer Amy vermont

Dlhý biely blejzer Class International

Ružový blejzer Patricia Dini

Žltý obojstranný blejzer Next

Čierno-biele nohavice Amy Vermont

Košelové šaty Laura Clement by La redoute

Sivohnedé šaty Ashlee brooke

Čierne šaty Next

Na záver jedna skvelá rada od mojej obľúbenej Marylin Monroe: 
Tvoje šaty by mali byť jemne obtiahnuté, aby ukázali tvoju ženskosť, ale zároveň stále voľné, aby dokázali, že si dáma. 
Na záver jedna skvelá rada od mojej obľúbenej Marylin Monroe:
Tvoje šaty by mali byť jemne obtiahnuté, aby ukázali tvoju ženskosť, ale zároveň stále voľné, aby dokázali, že si dáma.
J
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan