Vzťahy|13.01.2015|00:45
Vedci zistili, prečo majú muži veľké penisy

Aj keď sa muži tvária, že nie, veľkosť svojho prirodzenia riešia. A riešia ho aj ženy. V živočíšnej ríši totiž veľké penisy nie sú až také bežné.

Existuje niekoľko teórií, prečo majú niektorí muži také veľké penisy. Gorilí samec, ktorý je vysoký 175 cm a váži 150 kg má napríklad počas erekcie len štvorcentimetrový penis. Šimpanzy ich už majú o niečo dlhšie, asi osem centimetrov. Austrálski vedci sa pustili do bádania a vytvorili dva modely mužských tiel. Jeden s atraktívnou postavou, ale malým penisom a druhý s menšími svalmi, ale s väčším penisom. Modely ukázali ženám a tie si vyberali, ktorý sa im páči viac. Ženy si bez toho, aby vedeli, o čo ide, vyberali väčšinou muža s menej sexy postavou, ale s väčším penisom.

Evoluční biológovia tvrdia, že ich výber zodpovedá teórii o prirodzenom výbere, ktorý je na Zemi už stovky tisíc rokov. Keď sa ľudia geneticky oddelili od ostatných primátov, začali byť ich „samice-ženy" stále väčšie. A tak dávali prednosť mužom s veľkými penismi. Takže v „evolučnom tlaku" víťazili muži s väčším pohlavným údom.

Teraz si ženy väčšinou "vyberajú" mužov s hrubším penisom, najmä pre lepšie dosiahnutie orgazmu. V dnešnej dobe im to však sťažuje oblečenie a túto mužskú "atraktívnosť" nevidia hneď na prvý pohľad.

by Diamond, bety.cz

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan