Domácnosť|29.11.2018|18:14
Vianoce s technikou pre každého

Do Vianoc už pomaly striháme meter a preto je najvyšší čas si premyslieť, aké darčeky nakúpiť. Či už pre deti, starých rodičov, alebo niečo veľké, čo budeme využívať všetci v rodine. Možností je neúrekom. Tu je malý výber.

Trojoký kráľ


Jedným z darčekov môže byť napríklad nový smartfón Samsung Galaxy A7, ktorý vďaka pokročilému trojitému fotoaparátu so širokouhlým a ultraširokouhlým objektívom dokáže zachytiť detailnejšiu krásu. 24Mpx má hlavný senzor, 5Mpx snímač na živé ostrenie a 8Mpx ultraširoký senzor. Vďaka nim môžete pracovať s hĺbkou ostrosti a zamerať sa len na to, čo je pre vás pri fotení dôležité. Disponuje inteligentným systémom, ktorý automaticky upravuje sýtosť farieb, úroveň jasu a vyvažuje biele odtiene. Navyše má 19 snímacích režimov, ktoré vylepšia každú jednu fotografiu tak, aby vyzerala čo najprirodzenejšie. Vďaka trom fotoaparátom dokážete aj v tých najzložitejších podmienkach vyčarovať tú najlepšiu fotografiu. S funkciou Pro-lighting navyše urobíte vynikajúce selfie zábery ako zo štúdia s profesionálnym osvetlením. Galaxy A7 ocenia mladí, ale aj starší. Odporúčaná cena je 349 EUR.

 

Zbaví nekonečného vysávania


Starých rodičov, ale aj mladšie ročníky poteší robotický vysávač Samsung POWERBot VR20M707CWD, ktorý sa navyše stal víťazom iTestu. Upratovanie zvládne aj počas vašej neprítomnosti a to aj každý deň. Jeho silný 130W motor so sacím výkon 20 W na kefe je zárukou, že dokonalo povysávaná nebude len voľná plocha, ale aj rohy a okraje stien. Automaticky upravuje saciu silu a optimalizuje čistiacu funkciu v závislosti od typu povrchu, čiže ho nezastaví ani koberec. Jeho čistenie od chlpov či vlasov nebolo nikdy tak jednoduché ako teraz. Mladší používatelia ocenia jeho ovládanie aj cez mobilnú aplikáciu, kedy si môžu spustiť upratovanie napríklad cestou z práce a domov prídu už do povysávaného bytu. Odporúčaná cena je 809 eur.

 

Pohyb pod kontrolou 

Pre fanúšikov športových aktivít a starších, ktorí sa chcú udržiavať v kondícii a mať o tom neustály prehľad, sú ideálnym darčekom športové hodinky Samsung Galaxy Watch. K dispozícii sú v dvoch veľkostiach – čierne a zlato-ružové s priemerom 42 mm a strieborné s veľkosťou 46 mm. Kruhový ciferník tvorí AMOLED displej, ktorý zobrazuje ručičky a číslice tak, ako na bežných ručičkových hodinkách a má tzv. hĺbkový efekt. Galaxy Watch sú doplnené o tikanie, aké poznáte z ručičkových hodiniek. Máte s nimi absolútny prehľad o tom, koľko vám činnosť trvala, koľkokrát ste ju urobili či akú máte aktuálnu tepovú frekvenciu. Vedia takto sledovať až 39 druhov cvičení, vrátane plávania, pretože sú odolné voči vode. Novinkou je aj funkcia sledujúca stres. Tá automaticky zisťuje vysokú mieru stresu a zároveň vám ponúkne vybrané dýchacie cvičenia, ktoré pomôžu zachovať si koncentráciu. Odporúčaná cena je 309 EUR (42mm verzia) a 329 EUR (46mm verzia).

Využijú ho všetci


Ak chcete darček, ktorý ocenia všetci a budú ho aj všetci využívať, vsaďte na Samsung QLED TV. Tohtoročné modely sú vybavené špeciálnym Ambient režimom, ktorý vzhľad televízora prispôsobí okolitému prostrediu a teda neruší svojou čiernou obrazovkou. Súčasťou jeho výbavy je aj pripojenie jedným takmer neviditeľným káblom, cez ktorý sú pripojené všetky zariadenia vrátane elektrickej energie. Domáce kino, či prehrávače, pripojené k televízoru viete ovládať len jedným diaľkovým ovládačom. QLED TV dokáže zobraziť 100% spektrom farieb, čiže milióny farebných odtieňov pri akejkoľvek úrovni jasu. Technológia HDR10+ zabezpečuje zase širšie spektrum jasu a kontrastu. Jeho obrazovku ocenia aj deti pri hraní konzolových hier. Odporúčaná cena je od 1599 EUR.

Ak ste si nevybrali z nášho výberu, alebo sa chcete inšpirovať, skúste to na stránke www.samsung.sk.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan