Domácnosť|25.11.2017|21:04
Vianočné nakupovanie? Ľahko a efektívne...

Zachovajte pokoj a rozvahu, s nami to tento rok dáte bez stresu a s predvianočnou pohodou!

NA NÁKUPY JEŽIŠKA  NIKDY NIE JE SKORO

V obchodíku ste našli darček ako stvorený pre švagrinú, no je ešte len október. Sviatok mať nebude, no budú Vianoce! Neváhajte a kupujte! Tento rok vám tento plán už asi „nevydá“, no šancu máte nabudúci.

PRIEBEŽNE PO JEDNOM A NEPOCÍTI TO ANI PEŇAŽENKA

...aspoň nie tak vo veľkom v porovnaní s nárazovým nakupovaním v kombinácii s predvianočným zhonom. Nenechávajte si nákup všetkých darčekov naraz. Priznajme si...aká je šanca, že sa nám to aj tak podarí. Nakupujte priebežne s časovým prehľadom. Začnite tak mesiac pred Vianocami. Pokojne aj po novembrovej výplate resp. ešte pár dní pred tou decembrovou. Náklady na darčeky tak nebudete musieť vykryť nárazovo z jedného platu. Bolieť finačný stav na účte a vás to potom tak nebude.

NECHOĎTE S CIEĽOM NAKUPOVAŤ

...hlavne nie nasilu, že dnes musíte kúpiť darčeky. Zájdite si do nákupného centra na kávu s priateľkou a popri tom zájdite do jedného, či dvoch obchodov. Možno aj s cieľom potešiť svoje nákupnomaniacké srdce. A vtedy sa to objaví. Ten rolák stvorený pre mamu. Prečo ho nekúpiť pod vianočný stromček? A máte to – jedna je už vybavená. Celkom nenápadne a nevinne.

NEČAKAJTE NA VÝPREDAJE

To je hlavné. Žiadne nakupovanie dva dni pred Ježiškom. Obchody možno hýria zľavami, ale aj obrovským množstvom stresujúcich ľudí, ktorí sa trhajú o zbytky vo výpredaji. V tomto prípade kúpite skoro vždy, čo nechcete. Nakupovanie z núdze a v totálnej nepohode? O tom predsa nie je predvianočné obdobie.

NAKUPOVANIE CEZ INTERNET? MÁ SVOJE VZOSTUPY AJ PÁDY

Pozitívom, a nie malým je, že sa nemusíte túlať po obchodoch a vyhnete sa davu ľudí. Ani v tom prípade však nezabúdajte na skoré načasovanie. Aj tu sa môžu skladové zásoby vypredať. Keď nie je posilnená donáška vzniká ďalší problém. Len aby ste sa darčeka do Vianoc dočkali. Asi najväčším strašiakom je riziko zlého dodania, či nespokojnosť s objednávkou. Následnú reklamáciu a vybavenie žiadosti už do Vianoc stihnúť nemusíte. A vy máte po darčeku. Napokon i tak skončíte v kamenných obchodoch.

NEZABUDNITE NA SEBA

A vy si darček nezaslúžíte? Mali by ste sa pridať na svoj zoznam! Počas nákupov potešte aj seba, hoci iba drobnosťou. Takáto veľká maličkosť vám prinesie radosť, endorfíny, energiu aj elán – hravo budete pokračovať v nakupovaní pre druhých.

Rady pre tieto dni. Už žiadne predvianočné stresy. Iba relax a krásna atmosféra s pohárom punču a vareného vína.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan