Media|25.03.2019|09:27
Viete ako sa správne starať o vaše auto?

Prípravu pred zimou vodiči nepodceňujú, pred letnou sezónou sú menej obozretní

Auto je nevyhnutné dôkladne pripraviť nielen na zimnú, ale aj na letnú sezónu.  Väčšina vodičov vie, že na zimu musí auto pripraviť ešte pred prvým napadnutým snehom. V tom čase myslia predovšetkým na bezpečnosť. S príchodom teplejšieho počasia už nebezpečenstvo tak intenzívne nevnímajú, a zanedbávajú prípravu na letnú sezónu. 

Prvým dôležitým krokom ku bezpečnému jazdeniu je prezutie vozidla na letné pneumatiky. Zimné pneumatiky plnia správne svoju funkciu iba vtedy, keď sa priemerná teplota drží do 7°C.  Súčasťou servisu by ale mala byť aj celková kontrola ostatných súčastí auta. Nezabúdajte preto napríklad na kontrolu stavu chladiacej a brzdovej kvapaliny, kontrolu bŕzd a tlmičov. Nevyhnutnou súčasťou prehliadky je aj zistenie stavu, vzduchového a palivového filtra. Účinný DPF filter znižuje napríklad jeho regeneračnú schopnosť, čo v neskoršom štádiu môže znamenať poškodenie a dokonca zničenie motora ako takého. Jedná sa o zariadenie filtrujúce pevné častice výfukových plynov vznetových, respektíve dieselových motorov. Filter pracuje s viac ako 80% efektivitou, za istých podmienok sa ale jeho účinnosť blíži až k hranici 100%.

Taktiež musíme spomenúť aj údržbu klimatizácie, keďže väčšina áut sa v dnešnej dobe predáva už s touto výbavou. 

Nemôžeme zabúdať ani na interiér auta, ktorý slúži nie len na ulahodenie oka, ale aj na funkčnosť. Nové koberčeky do auta okrem toho, že spestria interiér, aj dokonale sadnú na podlahe vášho vozu. A tak i zdanlivo všedný výrobok dokáže podtrhnúť dynamiku a eleganciu vášho auta.

 

foto: archív redakcie

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan