Showbiz|25.10.2018|15:57
Víťazky súťaže Miss Slovensko vo svete zažiaria v týchto krojoch

Medzinárodné súťaže krásy sú v plnom prúde a slovenské krásky aj tento rok vysiela trojicu víťaziek s tým najtradičnejším, čo na Slovensku v oblasti odievania máme.

Všetky tri dievčatá si so sebou nesú okrem pestrej fashion výbavy aj nádherné kroje z Podpoľania. ,,Sú mierne štylizované a vyšívané ručne – tradičnou technikou, ktorá je charakteristická pre túto oblasť – výšivka krivou ihlou. Vzory sú typicky podpolianske,” opisuje nádheru slovenských kúskov majiteľka predajte Detvianske ľudové umenie Iveta Smileková, ktorá je vnučkou známej vyšívačky a folkloristky Veroniky Golianovej. Dievčatám ku krojom pridala aj kožené čižmy a dievčenské venčeky.

Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína Chomisteková vraví, že práve v našich krojoch majú dievčatá na svetových súťažiach veľký úspech. ,,Pred pár rokmi dokonca jeden zahraničný bloger napísal, nech si túto tradíciu uchováme a hlavne nech ich nemodernizujeme, pretože je to unikát. Bolo to veľmi milé a je v tom kus pravdy,“ hovorí.

Slovenskí módni návrhári sa však dievčatám postarali o ďalšiu výbavu na svetové súťaže a pridal sa aj exkluzívny salón Wem, z ktorého pochádzali aj finálové šaty na aprílovom galaprograme Miss Slovensko 2018.  ,,So salónom Wem a slovenskými šperkármi z dielne Loretta chystáme spoluprácu aj v roku 2019. Nové finalistky, ktoré budeme vyberať už v januári, sa určite majú na čo tešiť,“ dodáva riaditeľka projektu Miss Slovensko. Nádherné róby pochádzajú z dielne uznávanej módnej návrhárky Jany Jurčenko, ku ktorým sa vyrábajú špeciálne šperky v podobe náušníc od Márii Feketeovej.

Šaty od známej módnej dizajnrky Jany Jurčenko budú zdobiť korunky z dielne Márie Feketeovej.

 

A kto nás bude reprezentovať na svetových súťažiach?

Miss Slovensko 2018 Dominika Grecová cestuje v novembri na Miss World do Číny

I.vicemiss 2018 Radka Grendová reprezentuje na Miss International v Japonsku

Miss Gosh Katarína Očovanová sa v novembri chystá na Miss Supranational do Poľska

 

Foto: Gabriela Mendelova

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan