Vlasy, koruna krásy

Táto stará známa pravda platí najmä v prípade plesov a iných spoločenských udalostí. Dáma musí byť nielen vhodne oblečená, ale aj vkusne nalíčená a učesaná. Práve účes je totiž dominantou tváre, ktorá o svojej nositeľke veľa prezrádza...

Plesové účesy volíme podľa kvality a dĺžky vlasov, typu tváre, ale taktiež podľa šiat, líčenia a ostatných doplnkov. Tohtoročný trend pre spoločenské a plesové účesy sú síce vyčesané vlasy do drdola, ale väčšina dám má radšej plesové účesy vytvorené z voľne  rozpustených vlasov a kreatívne upravených dlhých vlasov.

Vlasy sa môžu upravovať kulmovaním, žehlením – tvorením vĺn so žehličkou a v súčasnosti sa veľmi často používa krepovačka na vlasy, pomocou ktorej sa dá vytvoriť aj tvrdšia extravagancia. Záleží od typu ženy či je jemnejšia alebo drsnejšia.

Aj krátke či polodlhé vlasy môžu byť krásne a niektorým ženám ani dlhé vlasy nepristanú. Krátky vlas sa dá upraviť peknou, jednoduchou fúkanou, s pomocou vlasových doplnkov.

Keďže plesové účesy z dlhých vlasov pôsobia veľmi žensky, príťažlivo a okúzľujúco, veľa dám si preto zo svojich vlasov dá vlasy predĺžiť prameňmi eurolokmi alebo predĺžiť vlasy rôznymi clip in príčeskami. Na trhu sú už dostupné príčesky všetkých dĺžok, melírov a farebných odtieňov. Dopomôžu , aby naše vlasy pôsobili zdravo, husto a mali krásny lesk. Treba sa ale vždy zamerať na 100% pravé ľudské clip in vlasy a príčesky oproti syntetickým, ktoré majú kratšiu životnosť a nie vždy pôsobia prirodzene.

Módne trendy nepustia

V súčasnosti sú IN aj kučery aj rovné vlasy. Záleží od typu žien ako sa najlepšie cíti  či už vo vyžehlených rovných vlasoch, alebo s krásnymi kučerami. Zákazníci to vo svojich očiach vidia úplne inak ako kaderník. Trendom sú aj rovné aj kučeravé vlasy.

Na plese chce každá žena vyzerať dokonalo, k tomu patria nielen perfektné šaty či make- up, očarujúci parfém či nádherný okúzľujúci účes, ale dôležité sú aj doplnky.

Voľte kaderníčku – záruku kvality!

Nejedna z nás rieši otázku či si účes na ples zvládne urobiť vlastnoručne, prípadne s pomocou kamarátky alebo to radšej nechať na skúsenú kaderníčku.

V prvom rade, keď chceme, aby nám bol vytvorený nádherný účes, tak sa musíme poradiť dopredu s dobrou kaderníčkou, čo by volila vytvoriť z našich vlasov. Po vzájomnej dohode a návšteve kaderníctva s profesionálnou a skúsenou kaderníčkou sa môžete nechať upraviť tak, aby po celý večer účes vydržal v rovnakej podobe, ako keď ste vychádzali z kaderníctva, pretože najlepšie skúsený kaderník alebo kaderníčka vie určiť správny styling či pred konečnou úpravou a na konečnú úpravu, poprípade poradiť malý kabelkový nenápadný produkt .

Všetci predsa vieme, že správne zvolený účes nás dovedie k dokonalosti celkového vzhľadu a každé vlasy sú korunkou krásy.

 

Za cenné rady a tipy ďakujeme kaderníctvu Klier.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan