Vzťahy|09.03.2015|23:07
Vstupujete do manželstva? Zabudnite na tieto mýty!

Rokmi sa traduje viacero vecí, ktoré sa opakovaním stali akousi pravdou, avšak stále sú to len obyčajné mýty, na ktoré si v manželstve treba dávať pozor. Tak si ich pozrite.

Manželstvom sa často až tak veľa veci nezmení, čo sa týka vzájomného vzťahu. Zmení sa spoločenský status, možno meno a zvykne sa spojiť majetok. Na všetko už budete dvaja. A to doslova na všetko. Ale pozor, aby vás tieto mýty neoklamali a vy by ste si potom búchali hlavu.

Manželstvo je vzájomné šťastie. Nie je to stále o tom, že ženu musí robiť šťastnou manžel a manželka muža. Navzájom sa samozrejme môžu o to snažiť, keď sa ľúbia, tak chcú jeden druhého robiť šťastným. Avšak, ak jeden šťastný nie je, nemôže z toho stále obviňovať partnera. Musíte byť zodpovedný za svoje nálady a skutky. A byť so sebou spokojný.

Manželstvo je pol na pol. Áno, spomínali sme, že na všetko sú dvaja. Ale pokiaľ ide o dávanie emócií, energie, citov, empatie, tolerancie a podobne, mýtus. Žiadna presná deľba práce. Na to zabudnite. Vstupom do manželstva si beriete partnera z lásky, nie obchodného alebo finančného. Takže, raz môžete byť hore, potom dole. Ale málokedy fifty-fifty.

Šťastní manželia majú spoločné záujmy. Toto je jeden z veľkých mýtov. Iste, musíte mať aspoň niečo spoločné radi, inak by ste sa nedokázali zhodnúť v trávení voľného času. Ale zasa, pre vzťah je len prospešné, keď každý z manželov dokáže tráviť svoj čas samostatne s vlastnou záľubou. Inak by sa spolu asi zbláznili.

Šťastné páry sa nehádajú. Omyl vážení! Hádka je často korením, vymeniť názor si treba, nielen bezducho pritakávať a o niekoľko rokov vykypieť a zozbierať všetky negatíva naraz. Isteže si tie názory nemusíte vymieňať denne s lietajúcimi taniermi po kuchyni. Ale niekedy je dobre sa pohádať niečo, ako dobre si zasúložiť.

Váš muž by mal byť vašim najlepším kamarátom. No to teda nemusí. Samozrejme, že by mal byť jedným z najdôležitejších ľudí vo vašom živote, ale partnerovi nemusíte hovoriť úplne všetko a všade s ním chodiť. To nech plní kamarátka alebo ozajstný dlhoročný kamarát.

by Diamond, diva.aktuality.sk

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan