Móda|01.05.2016|18:51|GALLERY
Vymeňte opätky za pohodlné tenisky

Topánky na vysokom opätku sú neskutočne ženské a sexy, ale na druhej strane menej pohodlné (česť výnimkám). Ak aj Vy patríte medzi ženy, ktoré musia nosiť každý deň do práce tieto skvosty, určite oceníte aj inú alternatívu. Jednou z nich sú balerínky, ktoré sú na bežné nosenie v meste ideálne, ale nehodia sa úplne ku každému outfitu. Preto je potrebné ich z času na čas vymeniť za iný druh obuvy. Väčšina ľudí si predstavuje tenisky ako športovú obuv, ale aj opak je pravdou. Tenisky nemusia slúžiť len na športové aktivity a na ležérne dni. Niektoré modely sú natoľko elegatné a neutrálne, že sa hodia napríklad aj k takému nohavicovému kostýmu alebo k šatám. Možno to znie bizardne, ale aj naše chodidlá potrebujú z času na čas zmenu. Prinášame Vám preto ako inšpiráciu niekoľko outfitov, kde sa sami presvedčíte, že vychádzková obuv sa dá rafinovane skombinovať s nežnými šatami alebo so vkusnou sukničkou.

 

Základ je mať v šatníku jednofarebné - ideálne biele- tenisky, ktoré sú nenápadné, ale zároveň šik. K nohaviciam sú ideálne v kombinácii s elegantnouu blúzkou, ale farebnosti sa medze nekladú. Outfit môžete doplniť výrazním šperkom alebo sakom.

 

Kým pri nohaviciach nie sú zdôraznené nohy, pri sukni je to presne naopak. Vysoké ženy si môžu dovoliť aj dlhší strih sukien, kým nižším dámam je pri teniskách odporúčaná dĺžka po kolená. Pri tejto kombinácii sa môžte pokojne vyhrať s doplnkami a ideálna farebná škála je v jemnejších tónoch, preto pri voľbe vrchného dielu máte voľnú ruku.

 

Ak patríte k typom žien, ktoré si skôr zvolia šaty, nemusíte sa báť siahnuť po teniskách. Tu platí pravidlo "čím jednoduchšie a vzdušnejšie šaty, tým ideálnejšia kombinácia s komfortnou obuvou".  Tento typ ležérneho obliekania sa hodí každému, ktorí sa nebojí experimentovať a cíti sa lepšie s nohami pevne na zemi.

Inšpirujte sa outfitmi z galérie a nasledujte neodolateľný štýl dokonalých Parížaniek, ktoré minimalistický štýl obliekania majú v krvi.

 Klaudia Fiolová

foto @Instagram

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan