Domácnosť|06.05.2017|09:21
WOMANMANRADÍ: ZOPÁR MALÝCH RÁD, AKO SA SŤAHOVAŤ

Zmena je život, nové je nové, iné je iné. Aj o tom je sťahovanie.

Prináša so sebou radosť, vzrušenie, potešenie. Tieto príjemné pocity, však idú „ruka v ruke“ s nervozitou, starosťami s tými „milión must have“ vecami, ktoré musíme mať v starom aj v novom. Ako toto všetko prežiť v zdraví?

...ráno robí deň, pri raňajkách spravte si svoj systém...


Výhodou je, ak máte na presťahovanie niekoľko dní a môžete sa mu venovať v pokoji a bez nátlaku. Začnite plánovať a organizovať. Čo je MUST HAVE vo Vašom novom byte? To nech je pre Vás prvoradé. Aby ste sa tam mohli zabývať, aj keď Vám tam bude chýbať ešte zopár „handier“. To čo je pre Vás to najdôležitejšie – o tom viete iba Vy. Pre niekoho je to sto párov topánok, pre inú zase tisíc kníh. Čistota je základ – a sme aj také, ktoré sa zabývajú iba vo vyšperkovanom a „vypucovanom“ byte. A o tom to práve je...

...máte tam svoje MUST HAVE, teraz treba makať...

Ak sa dá, zoberte si v práci voľno. Samozrejme nie na leňošenie. Pretože zariaďovanie nového domova rozhodne nie je o celodennom dovolenkovom ničnerobení. Hoci to môže byť príjemné - premiestňovanie vecí z bytu do bytu, z miesta na miesto, zaberie svoj čas. A keď treba niečo prikúpiť, dokúpiť, doladiť – sťahovanie sa stane nekonečným príbehom. V zdanlivo neriešiteľnej situácii, Vám pomôže Váš „raňajkový zoznam“. Nech skončíte s happy end-om. Spomeniete si aj na tie nové závesy, čo treba ešte kúpiť, na nevyhnutné domáce zariadenie – káble, „predlžovačky“ , lepiace pásky i žiarovky. Jednoducho na veci, ktoré ste pred tým nikdy neriešili. Malé a bezvýznamné detaily, ktoré pomôžu rozsvietiť miestnosť, zavesiť obraz a zútulniť byt.

...buďte veselá, či ste single alebo sa sťahujete vo „dvojke“...


Prečo si nepripiť v novom byte, prečo si nedopriať obľúbené jedlo počas vyčerpávajúcich sťahovacích dní, prečo si to nespríjemniť hudbou alebo filmami?! Spravte všetko preto, aby Vás nerozladil ten neporiadok a bordel, v ktorom teraz musíte spávať a prázdne peňaženky, keďže aj posledné ste dali na tie nové topánky pred sťahovacím procesom. Aj také sme my ženy.

...takto Vás to bude baviť...

Aspoň trochu...bez väčších nervov a stresov. Možno...

Lebo každá sme iná, či sme single, či v páre, sťahovanie je stále sťahovanie. No keď to konečne „dokopete“ do úspešného konca, ten pocit je na nezaplatenie. Tak skúste zopár „pohodových rád“ od Womanman. Pre pekný sťahovací deň.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan