Domácnosť|03.05.2018|18:05
Z domácich prác najviac nenávidíme žehlenie a pranie považujeme za nudné!

Kto by ich miloval? Domáce práce jednoducho robiť musíme, či sa nám to páči alebo nie. Zamýšľali ste sa niekedy, ktoré činnosti robíte radi, a ktoré vám nie sú po chuti? Značka Ariel od Procter&Gamble* dala urobiť rozsiahly spotrebiteľský prieskum o tom, ako vnímame vykonávanie domácich prác a výsledky sú viac ako zaujímavé.

Na jednej strane musíme uznať, že mnohé domáce práce sa vďaka technologickému pokroku veľmi zjednodušili. Už nemusíme žehliť žehličkou vyhrievanou žeravými uhlíkmi a ani chodiť do studeného potoka oprať si bielizeň. Napriek tomu tieto práce považujeme za nudné, nepodstatné a niektoré z nich dokonca nenávidíme. Veď je toľko iných zábavnejších činností, čo by sme mohli namiesto nudného prania robiť... Aj preto vítame každú novinku, ktorá nám môže domáce práce uľahčiť!

Ak by existoval zoznam najviac nenávidenej domácej práce, víťazom by bolo žehlenie. Až 38 % respondentov uviedlo, že žehlenie a upratovanie kuchyne (35 %) je najkomplexnejšie z domácich prác, keďže sú časovo náročné a vyžadujú veľa krokov. Na druhej strane, pranie bielizne je skrz Európu jednou z najjednoduchších domácich prác (89 %), aj keď nie obľúbenou: takmer polovica respondentov uviedla, že pranie je nudné a až tretina z nich túto činnosť priam nenávidí.

Výskum potvrdil, že nejde o konkrétnu úlohu alebo domáce práce, ktoré vo všeobecnosti nenávidíme, ale spôsob, akým ich robíme. Domáce práce môžu byť dokonca príjemné, pokiaľ používame produkty, ktoré celý proces uľahčujú. Život pri praní vám pomôžu zjednodušiť vynovené pracie kapsule Ariel 3v1, ktoré sú veľmi jednoduché na používanie, keďže sa nemusíte zamýšľať nad dávkovaním. Vylepšený a rýchlo rozpustný film zabezpečí, že zložky troch komôr zostávajú oddelené, až kým nie sú aktivované pri praní. Tým sa dosiahne maximálna čistiaca schopnosť pracieho prostriedku a efektívnosť prania.

 

Poradie neobľúbených domácich prác podľa prieskumu:

Žehlenie

Umývanie kuchyne

Umývanie kúpeľne

Umývanie spoločných priestorov

Skladanie oblečenia

 Pranie

Umývanie riadu

Vynášanie smetí

Ustielanie postele


Nech už budete vykonávať akúkoľvek z domácich prác, skúste si pri tom pustiť obľúbenú hudbu alebo si spievajte. Dodá vám to potrebnú energiu a všetko vám pôjde ako po masle ;)

zdroj@ Bilendi pre P&G

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan