Domácnosť|09.02.2015|12:13
ZA MÁLO PEŇAZÍ VEĽA MUZIKY – VO VAŠOM BYTE

Po náročnom dni prídete domov, ale domov nie je ten „home sweet home“. Stále máte pocit, že tomu niečo chýba. Útulnosť a pohodlie. Vôňa a atmosféra toho pocitu, že ste konečne vo svojom útočisku. V tom prípade – VÁŠ BYT POTREBUJE ZMENU!

Chcelo by to novú sedaciu súpravu, nový nábytok, vymaľovať a ... nechcete radšej nový byt? Samozrejme žartujeme. Predstavíme Vám niekoľko malých zázrakov, ktoré dokážu spraviť divy.

 

Stavte to na DOPLNKY – zútulnia byt a ani toľko nestoja ...

Choďte na to postupne!

Pri zútuľňovaní príbytku sa postupne zamerajte na jednotlivé časti bytu. Doplnky, ktoré Vám poradíme vyberajte tak, aby jednotlivé miestnosti na seba farebne, či štýlovo nadväzovali. Tento malý trik urobí veľa. Celý byt bude pôsobyť jednotne a šik!

 

Čo pomôže nudným stenám? Predsa krásne TAPETY!

...nemusíte kupovať rovno obrovský balík tapiet, stačí iba zopár pásov.

Tie nalepte napríklad do chodby, do ktorej vstúpite vchodovými dvermi. Vyčaria Vám úsmev na tvári, len čo prídete domov. Stačí „pásik“ kvetov alebo ornamentov a domov sa stáva pomaly skutočným domovom. Malý priestor tapety oživia a rozžiaria. Týmto ľahkým krokom zmeníte chodbu, izbu alebo aj kuchyňu na útulné a štýlové miesto.

 

 

Pozor na farby – tapeta by mala štýlovo a farebne ladiť s ostatnými miestami vo Vašej domácnosti, nech nie ste ako v „cirkuse“.

Tej nevýraznej pohovke v obývačke a nezaujímavej posteli v spálni dodajú „šmrnc“ VANKÚŠE!

 

 

...veľa, veľa, veľa vankúšov...

 

Môžu hýriť rôznymi farbami, alebo naopak – môžu sa dopĺňať a byť „tón v tóne“.

Ak chcete byt rozžiariť a fádnu sedačku rozveseliť, zvoľte pestrú farebnú paletu vankúšov bez potlače alebo vzorov.

Luxus do obývačky, či spálne prinesú zase vankúše zemitých odtieňov. Luxusná zlatá alebo elegantná hnedá – to je ono! Nezabudnite na jeden, dva s výrazným vzorom alebo zvoľte vankúše z drahších hodvábnych materiálov.

 

 

 

 

 

 

 

Každá potrebujeme svoj KÚTIK PRE SEBA – aj to robí domov domovom!

 

 

...čo tak vytvoriť si Váš, a iba Váš, kútik na náušnice, náramky, náhrdelníky, parfémy a ďalšie doplnky, ktoré robia ženu ženou?!

Malý toaletný stolík v kútiku Vašej spálne je to „miestečko“. Šperky si poukladajte do elegantných šperkovníc. Parfémy poukladajte na striebornú tácňu a hneď bude všetko pôsobiť nádychom luxusu.

A toto je iba Váš priestor - za stolík s krásnou čalúnenou taburetkou nezasadne nik iný!

 

Domov treba prevoňať!

 

Práve tá „vôňa domova“ je to prvé, čo prejde Vašimi zmyslami, keď otočíte kľúčom a vstúpite do svojho príbytku. Nikto nechce pocítiť žiadny zápach!

Skôr naopak – nech to u Vás vonia.

Niekto má rád svieže vôňe, niekto sladké. To je iba na Vás – to ostatné za Vás spravia vonné sviečky.

Zápaľte si jednu, dve na pár hodín a byt bude rozvoniavať celý deň. Mnohé z nich sú aj krásnymi dekoráciami. Sú štýlové, moderné aj v retro vzhľade.

 

Stále však nezabúdajte – nech to všetko ladí!

Keď tapeta s kvietkami, čo tak zvoliť na pohovku pestré vankúše a medzi ne vložiť jeden s kvetovou potlačou?! K tomu vonná sviečka so sviežou kvetinovou vôňou a je to tam! Útulný bytík so sviežim domácim nádychom je odteraz Vašim domovom.

Máte radi luxus? Zvoľte tapetu s ornamentami, vankúše zemitých odtieňov, hnedé, či zlaté. Jeden, dva zase s luxusnou vzorovanou ornamentovou potlačou! Domov prídete ako do svojho kráľovstva. Tu však vládnete Vy!

 

A Váš byt  je odteraz „HOME SWEET HOME“!

 

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr, F&F.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan