Rozhovory|30.06.2014|18:21
Za vzdelaním do zahraničia

Ak máte pocit, že štúdium u nás je príliš skostnatené a brzdí váš osobnostný rozvoj, je na čase zdvihnúť kotvy a vybrať sa do sveta. Konkrétne máme na mysli Dánsko a Maltu. Práve tie dva štáty vám ponúkajú naozaj efektívny spôsob ako stráviť nezabudnuteľné vysokoškolské roky.

Prečo práve Dánsko?

Dánsko je vo všeobecnosti považované za najprogresívnejšiu krajinu a pýši sa kvalitným vzdelávacím systémom. Študovať môžete prakticky akýkoľvek odbor a to v angličtine alebo v dánčine po absolvovaní kurzu. Ak ste práve argumentovali tým, že čo je dobré bude zrejme aj drahé. Nie tak celkom. Vyskúšajte štúdium v Dánsku, je pre obyvateľov Európskej únie bezplatné a okrem toho máte nárok na naozaj pekné štipendium. No a čo ušetríte na ubytovaní, ktoré sa mimochodom dá zohnať za naozaj lacný peniaz systémom „share accomodation“, môžete minúť na cestovanie po tejto úžasnej krajine. Ak vás láka Kodaň, Tivolli či dánska príroda, a najmä, ak chcete, aby roky strávené na vysokej škole mali zmysel, Dánsko je perfektná voľba.

Na Maltu za angličtinou

Štúdium spojené s dovolenkou je snom každého mladého človeka. Spoznávanie nových ľudí, miest, cez deň nasávať vedomosti a večer si užívať nádherné prostredie ostrova. To všetko môžete zažiť pri absolvovaní kurzu angličtiny na Malte. Tento ostrovný štát ponúka na rozlohe 316 km2 viac než 40 jazykových škôl, tak uznajte, je z čoho vyberať. Na malom území sa stretávajú študenti z celého sveta, čo vám zaručí, že sa v angličtine nezdokonalíte len na kurze, ale aj pri trávení voľného času. Ubytovanie, opäť ako pri Dánsku, ponúka niekoľko variant, od študentských rezidencií až po tzv. „homestay“ pre dobrodruhov, ktorý chcú zažiť atmosféru pravej maltskej rodiny. Hovorí sa, že na Malte naučia po anglicky každého, tak na čo čakať.

 

Študent bez knihy je ako klavirista bez rúk. Ak ste sa teda rozhodli pre niektoré zo spomenutých študijných pobytov, doplňte svoju knižnice o tituly, ktoré vám v pomôžu v štúdiu alebo len tak spríjemnia deň. 

 

By WM

Zdroj foto: freeimages.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan